DECEMBER laten, hetgeen zeggen wil het niet meer beschikbaar stel len voor elders te houden tentoonstellingen; een crediet van 456.000 wordt beschikbaar gesteld voor de bouw van een R.K. school voor voortgezet lager onderwijs in Haarlem-Oost, één van 2.152.510 voor de bouw van 5 woningen voor bejaarden, 48 beneden- en 128 etage woningen door de R.K. Woningbouwvereniging St. Bavo (Oost) en één van 1.790.000 voor de bouw van 2 woningen voor bejaarden, 32 beneden en 104 etage woningen door de Coöperatieve Woningbouwvereniging voor gemeentepersoneel G. A. (beide voor Haarlem-Oost) 9. Schout-bij-nacht arts P. C. Broekhoff onthult in het Marine-hospitaal een gedenksteen ter nagedachtenis van in 1940-1950 overleden leden van het marinepersoneel van de Geneeskundige dienst der zeemacht. 10. De hoofdbode van het Stadhuis, de heerH. C. Prikker, die veertig jaar in gemeentedienst is, wordt toegekend de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. 11. De burgemeester opent in gebouw Sint Bavo een ten toonstelling van pluimvee, konijnen en sierduiven, in gericht door de Vereniging van konijnenliefhebbers 'Haerlem'. 12. Eerste steenlegging van het nieuwe gebouw voor de wijk Zuid-West aan de Faradaystraat door de heer R. Fruite- ma, voorzitter van de Vereniging tot behartiging van de belangen van Haarlem-Zuid-West. Ter gelegenheid van de viering van het twaalfde lustrum van 'Harlemia', vereniging van uit Haarlem afkomstige Leidse studenten, wordt een krans aan het beeld van Lourens Coster opgehangen. Dokter J. J. van Luin te Heemstede viert zijn zilveren artsjubileum. 14. De vergadering van de R.K. Land- en Tuinbouwbond neemt een motie aan, waarin de overheid wordt gevraagd wijziging te brengen in de wetgeving bij ont eigening van gronden. De telefoonverbinding Haarlem-Nijmegen geschiedt automatisch. ii4

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 152