4 We hadden bemoeienis met Beeckenstein te Velsen, dat men wenste af te breken en met de buitenplaats Bloemenheu- vel in Bloemendaal, welke tot raadhuis werd bestemd en ont sierende dienstgebouwen zou verkrijgen. Het bestuur huldigde op 13 April de heer M. F. Heems kerk, een halve eeuw werkzaam op het kantoor van De Erven F. Bohn, die kort daarna wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zou vertrekken en die evenveel jaren de ledenadministratie van onze vereniging met grote toewijding en nauwkeurigheid verzorgd heeft. Geschenken ontvingen wij in vele soorten: Mevrouw J. C. Mijnlieff-van Gelder zond ons een collectie 'Beetsiana', ge schriften van haar voorvader Nicolaas Beets; de heer W. Ph. Veeren schonk een sjerp gedragen door Petrus de Gavere, rechter te Haarlem onder Napoleon I; de heer C. J. L. Muy- lant, Mevrouw T. van der Goot, Mevrouw Pijnacker Hor dijk en de heer B. de Boer een aantal zeer welkome foto's. Dr E. H. Krelage, die ons reeds zo vaak bedacht, heeft ons dit jaar o.m. de jaarverzen van 'Trou moet Blycken' van 1732 af geschonken. De heer W. H. R. van Manen stelde ons het archief van de club van Oud-H.B.S.-ers genaamd 'Oude Haarlemsche Jongelui' ter hand. Hun allen zij hier nog eens J onze warme en hartelijke dank gebracht. In bruikleen werd ontvangen van de heer L. A. N. Bijvoet een balans, welke een plaats zal worden ingeruimd zodra de voorgenomen verbouwingsplannen van de bovenverdieping van De Hoofdwacht zullen zijn uitgevoerd. Met onze zusterverenigingen werd op prettige en vaak in nauw contact samengewerkt. Op Oud-Utrecht werd voor onze jaarexcursie geen vergeefs beroep gedaan; met Die Goude werd een ruil van de jaarboeken aangegaan. Het bestuur onderging geen wijzigingen. Op de Algemene Vergadering van 3 Juli werden de Voorzitter en de heer H. B. E. Warnaars bij acclamatie herbenoemd. In afwijking van het gebruik werd ditmaal deze vergadering in De Vleeshal gehou den, waartoe de Directie van de N.V. Joh. Enschedé en Zonen ons de gelegenheid bood. Na afloop van de vergadering hield de heer A. D. Huysman een voordracht over de geschiedenis van deze 250 jaren oude firma, waarna onder deskundige lei ding de tentoonstelling werd bezichtigd, welke ter gelegen heid van dit heugelijke en merkwaardige feit in De Vleeshal

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 16