was ingericht. Aan Directie en Commissarissen van dit be drijf, waarop elke Haarlemmer trots dient te zijn, zij ook hier nog eens onze welgemeende gelukwens en dank gebracht. Het bestuur betreurde het overlijden van het oud-bestuurs lid Mr Dr P. G. van Tienhoven, die van 1905 tot 1926 zitting had. Tallozen in den lande zullen met ontroering van zijn ver scheiden hebben kennis genomen. Wij gedenken met eerbied en dankbaarheid al wat hij voor Haerlem niet alleen als be stuurslid heeft gedaan. Ir G. Friedhoff, die ons in 1950 ver liet, wensten wij geluk met zijn benoeming tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Het ledental onderging de nodige mutaties door vertrek en aanmelding, maar ook door overlijden. Evenals in het Jaar boek 1952 zal in dat van dit jaar een aantal hunner door vriendenhand worden herdacht, maar daarnaast zijn de tal rijken, even zo belangrijk voor onze stad en omgeving tijdens hun leven. Hun namen worden in de kroniek vermeld en be schikten wij over meer plaatsruimte, ook hun levensbeschrij vingen zouden in het Jaarboek zijn afgedrukt. Hen allen zij een saluut gebracht voor al wat zij voor de Haarlemse gemeen schap hebben verricht. Hiermede heeft Uw secretaris het belangrijkste uit het ver enigingsjaar 1953 geboekstaafd. Zaken rakende personen, de vereniging, maar veeleer en veelmeer de groot-haarlemse ge meenschap en dus het algemeen belang. Moge 1953 bij allen de herinnering oproepen van een vruchtbaar jaar, waarin Haerlem heeft getoond haar doelstelling te zijn trouw gebleven en voor de gemeenschap haar nuttige arbeid met alle haar ten dienste staande middelen te hebben verricht. P. A. Dijkema

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 17