Jhr JOHAN PIETER WILLEM VAN DOORN 26 Juni 1884 - 12 Februari 1953 Van 8 Augustus 1916 tot 1 Juli 1949 vervulde Jhr J. P. W. van Doorn, behoudens een onderbreking van bijna driejaren tijdens de oorlog het burgemeestersambt van Heemstede. Hij behoorde gedurende deze droeve oorlogsjaren tot de slacht offers die door de bezetter als gijzelaar van 13 Juli 1942 tot 20 April 1943 te Haaren en St. Michelsgestel werd geïnter neerd. Meermalen mocht hij daar ondervinden dat de inge zetenen hem niet vergaten. Na de beëindiging van zijn ambtsvervulling werd op on dubbelzinnige wijze door de burgerij uiting gegeven aan de waardering die men koesterde voor de scheidende burge meester. Onder meer werd hem bij zijn afscheid zijn door de kunstschilder Otto de Kat vervaardigd portret aangeboden. Dit portret werd door hem zelf aan de gemeente overgedragen en verkreeg een waardige plaats in de Heemsteedse raadzaal. Na zijn aftreding als burgemeester bleef Jhr van Doorn zijn woonplaats houden in deze gedurende vele jaren door hem bestuurde gemeente die hem lief was geworden. De heer Jhr van Doorn werd geboren in Middelburg en in zijn hart is hij steeds warm voor Zeeland blijven gevoelen. Zijn opleiding in de gemeente-administratie genoot hij ter secretarie van Voorburg. Na het behalen van het bekende diploma candidaat-secretaris werd hij werkzaam gesteld ter secretarie van Egmondbinnen alwaar hij door bijzondere om standigheden al spoedig werd belast met het waarnemend secre tariaat dier gemeente. In Maart 1910 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Schagen. In 1916 kwam hij met zijn jeugdig gezin naar Heemstede als opvolger van wijlen Jhr Mr D. E. van Lennep. Het was voorwaar geen gemakkelijke taak deze laatste zeer geziene burgemeestersfiguur, die na een langdurige ambtsvervulling bij de ingezetenen in hoog aanzien stond op te volgen. Mede dank zij de hoge opvatting van zijn ambts voorganger zijn geen moeilijkheden ontstaan doch heeft de toen nog jeugdige functionaris alleen maar kunnen profiteren

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 25