J. A. BOOM 27 Juli 1873 - 2 April '953 Reeds van oudsher waren verschillende loten van de stam Boom werkzaam in het Uitgeversvak (Derk Boom, geb. te Amsterdam 30-12-1625, uitgever-boekverkoper), zo ook J. A. Boom, die zijn opleiding genoot bij de Uitgeversfirma van zijn vader in Meppel en zich op 1 Juli 1898 zelfstandig aan het Klein Heiligland te Haarlem vestigde. Ondanks hard werken ging het bedrijf in de beginjaren slechts weinig vooruit, totdat de Heer Boom, geïnspireerd door een tentoonstelling van de eerste automobielen in ons land, op de gedachte kwam een tijdschrift uit te geven, speciaal gewijd aan het automobi lisme. Op 1 November 1903 verscheen 'De Auto', 14-daags tijd schrift, met een groot aantal van de toenmalige 900 automo bilisten als abonné, terwijl kort daarna, na langdurige onder handelingen 'De Auto' weekblad werd en officieel orgaan van de enige jaren tevoren opgerichte Nederlandsche Automobiel club. Onvermoeid werkte Boom voort aan de uitbouw van zijn blad en vooral, mede dank zij het persoonlijk contact, groeide 'De Auto' uit tot het meest gelezen automobielblad in ons land. In 1910 werd een groter pand aan de Gedempte Oude Gracht 144 betrokken, hetwelk al spoedig bleek geen over bodige luxe te zijn. Ondanks de inzinking die de eerste wereld oorlog veroorzaakte, breidde de afdeling Uitgeverij zich con stant uit. Naast het drukken van periodieken en handels drukwerk, werd de vervaardiging van reclamedrukwerk steeds omvangrijker. De energieke werkkracht van J. A. Boom, van Juli 1924 af geassisteerd door zijn zoon, oorspronkelijk als procuratie houder, sedert 1930 als Directeur, had een gestadige groei van het bedrijf tot gevolg, welke in September 1939 culmineerde in de fusie van de zaken Ruygrok Co. en J. A. Boom tot Boom-Ruygrok. Ieder die ook maar iets met drukwerk te maken heeft, weet waartoe Boom-Ruygrok N.V. is uitgegroeid. Met dankbaarheid zal steeds gewag worden gemaakt van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 29