zelfstandige A-school te zijn en stond voortdurend voor het economisch middelbaar onderwijs op de bres. In Dr A. Dekker verliest het onderwijs een linguist van formaat en een docent, die bij zijn leerlingen en collega's hoog stond aangeschreven. Zijn H.B.S.-A, die hij als directeur pas zeven jaar diende, toen een verraderlijke ziekte hem neervelde, betekende voor hem naast zijn gezin een belangrijke factor in zijn leven. Zijn leerlingen gingen hem ter harte; hij kende hen allen bij name. Door zijn belangstelling en goed geheugen wist hij van vele kinderen de gezins-omstandigheden en studie moeilijkheden. Als schoolleider en collega was hij een man die zijn mede mensen vriendelijk en hartelijk tegemoettrad, wie het soms moeite kostte, iemand iets te weigeren. Met enthousiasme en spontaneïteit verdedigde hij zijn denkbeelden. Een zekere mate van impulsiviteit was hem niet vreemd en het is niet te verwonderen, dat hij zich daardoor wel eens moeilijke mo menten bezorgde. Zichzelf heeft de Heer Dekker niet ontzien: zijn werk op school en ook de lessen, die hij bij voorkeur aan de jongere leerlingen gaf, heeft hij doorgezet, ook toen zijn gezondheidstoestand het hem eigenlijk niet meer toestond. Het contact tussen school en huis zag hij als zeer belangrijk. Op zijn initiatief werd aan zijn school een Oudervereniging opgericht, die door vergaderingen en lezingen genoemde twee sferen met elkaar in aanraking bracht Naast zijn directeursfunctie was Dr Dekker bestuurslid van de Stichting voor Voortgezet Economisch Onderwijs te Haarlem. R. Prosée 14

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 34