Ds JOHAN WILLEM SIERTSEMA 17 Februari 1890 - 3 April 1953 Dat is dus al weer meer dan een jaar geleden, dat in diep zwijgen een samengepakte menigte oprees in de Klopper singelkerk, toen de baar van Ds Siertsema werd binnengedra gen, en geplaatst op een katafalk aan de voet van de kansel, vanwaar hij bijna 25 jaar in de naam van zijn Zender gespro ken had tot de Gereformeerde Kerk van HaarlemOp Goede Vrijdag 1953 ging de mare door de gemeente: Ds Siertsema is vanmorgen slapende gestorven. Dit bericht 'deed' velen iets, want Ds Siertsema was een begrip geworden in de Gereformeerde Kerk van Haarlem. Van 15 Juni 1926 af is hij met haar verbonden geweest, en de band is door de loop der jaren hoe langer hoe hechter geworden. Zat hem dat in de persoonlijke eigenschappen van deze mens? Natuurlijk, ze spelen een niet geringe rol bij het groeien van een sterke band tussen leraar en gemeente. Wie Ds Siert sema maar één keer zag of ontmoette, moest wel van hem houden. Hij kon je zo vriendelijk aankijken en zo hartelijk begroeten. En al was hij zelf geen druk prater, hij boezemde door zijn warme belangstelling vertrouwen in. Juist omdat alle sentimentaliteit en alle onwaarachtigheid hem vreemd was, opende men als vanzelf voor hem het hart. Maar toch waren het niet deze persoonlijke qualiteiten het meest, die hem een grote plaats verwierven in het hart der gemeente. Men waardeerde hem het allermeest om de grote ernst, waarmee hij de boodschap van zijn Zender overbracht aan Diens volk. Dit vooral kenmerkte heel het optreden van Ds Siertsema, dat hij slechts schakel begeerde te zijn tussen Christus en Zijn gemeente. Het ging er hem volstrekt niet om, zélf iets te betekenen in Christus' kerk. Eén ding begeerde hij slechts met al de hartstocht van zijn vurig temperament: dat hij de gemeente mocht doordringen van de liefde van haar Heer, en dat die gemeente al waarachtiger en al consequenter zou leren gelóven. Zo ging Siertsema schuil achter zijn Zender en Diens Woord, en daarin heeft het geheim gelegen van de invloed, die er van deze dienstknecht is uitgegaan in ons kerkelijk leven.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 37