63 met bijdragen van de Overheid, ging eveneens wonderbaar lijk vlot. De eigenaar-antiquair, die het vreemdelingenseizoen zag naderen kreeg erge haast. Met die haast achter ons werd het werk uitgevoerd. Tijdens de uitvoering deed zich nog een moeilijkheid voor omtrent de belasting op de geknikte houten puibalk welke de belasting overbrengt op de puistijl, die ver gaan was. Door Bouwtoezicht werd verlangd een stalen balk met omkokering. De stalen balk was reeds klaar, toch werd er een houten stijl ondergepraat. Van de gevel waren geen oude afbeeldingen. Onderzoek bracht aan het licht dat de schuine afdekking ontbrak terwijl de liggende band omgekeerd op de geveltop was geplaatst. Het ronde tuimelraam waarvan nog sporen aanwezig waren, werd weer aangebracht. Het kruiskozijn werd hersteld. De onderpui, wat betreft de verdeling, bleef, maar met een ge sloten Lod. XVI deur, uit afbraak verkregen. Boven de deur een bovenlicht met eenvoudig snijraamhek. De kleuren wer den herzien, de pui niet groen, doch steengrauw en de ramen wit. De eigenaar werd enthousiast en droeg ook iets bij nl. een mooie bronzen knop op de deur en een leuke oude trekknop voor de bel. Buiten de architect om werd het te mooie uithangbord ont worpen en aangebracht. We mogen de antiquair, de heer Walter, dankbaar zijn, dat deze iets zag in dit huis en de moed had om tot aankoop en restauratie over te gaan, tot verfraaiing van de mooie stad Haarlem. IJsbrand Kok, Architect B. N. A.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1953 | | pagina 99