- 71 - JANUARI—FEBRUARI ouden van dagen van de diaconieën der Gereformeerde kerk. 30. Na een loopbaan van 45 jaar bij het onderwijs neemt de heer W. Koutstaal afscheid als hoofd van de Beatrix- school wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer J. C. de Bont, bureauchef van het stationsge bouw der posterijen, is benoemd tot directeur van het PTT-kantoor te Waalwijk. 31. fDe heer F. M. Souwer, oprichter afdeling Haarlem der SDAP. FEBRUARI 1. De gemeenteraad verwerpt het ontwerp-ziektekosten- regeling voor ambtenaren, stelt een crediet van 198.000 beschikbaar voor de bouw van een openbare kleuter school in de Pleiadenstraat en een van 5.000 voor het laten instellen van een onderzoek naar de groei van de IJmond en de ontwikkeling van Haarlem en nodigt in een motie Burgemeester en Wethouders uit wegens de heersende koude de kolentoeslag met 100% te verhogen. Ter herdenking van de watersnoodramp geeft het Noordhollands Philharmonisch orkest te Goes een uit voering van het requiem van G. H. G. von Brucken Fock; voorts wordt van deze aldaar een tentoonstelling van schilderijen gehouden. fDs P. Taekema, de enige predikant van de Zevendedag Baptistengemeente. De Algemeen Doopsgezinde Sociëteit benoemt tot hoog leraar aan de kweekschool van die sociëteit Dr Mr J. A. Oosterbaan, Doopsgezind predikant te Haarlem. (Zie 17 September). Ter gelegenheid van het feit, dat mejuffrouw S. M. Martens veertig jaar huisnaaister is van het Doopsge zinde Weeshuis, wordt haar toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 4. fDe heer L. C. J. Nieuwenhuijs, Heemstede, oud-firmant van de Deviezenbank Theodoor Gilissen te Amsterdam.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 105