- 73 - FEBRUARI te Heemstede, voorzitter van de Heemsteedse Schaak club. Jan Wiegman, kunstschilder te Heemstede, 70 jaar. 12. fDe heer J. H. Sauveur, oud-leraar Frans aan de HBS B, oud-consul-honorair van Frankrijk en algemeen voor zitter van de Alliance Francaise. 13. Afscheidsvoorstelling van de toneelspeelster Rika Hop per in de Stadsschouwburg. 14. De ijsbreker 'Walvis' breekt het ijs in het Spaarne open. fDe heer J. Fiege, hoofdbesteller PTT, secretaris van de Woningbouwvereniging 'Voorzorg'. fDe heer J. W. L. Korsten, Heemstede, onder-directeur M. van Waaveren en Zonen, bloembollenbedrijf te Hil- legom. 15. De heer F. van Egmond, veertig jaar in dienst der ge meente Haarlem, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer H. P. Ulsamer, die veertig jaar in dienst is bij de Provinciale Griffie van Noordholland, benoemd tot waarnemend chef van de eerste afdeling. 16. Het Noordhollands Philharmonisch orkest geeft in het Minerva-theater te Heemstede een concert voor de tele visie. 20. Benoemd tot pastoor der R.K. kerk te Bloemendaal Dr A. A. Olierook. 23. Bewoners van Oude Tonge bieden Haarlem een ge denkraam aan, gemaakt door K. T. Trautwein en ge plaatst in het Stadhuis; het wordt onthuld door de heer A. van Dijk, tijdens de watersnoodramp in 1953 burge meester van de getroffen gemeente. Ir. W. J. Burgersdijk, oud-directeur van de Noord-Zuid- Hollandse Vervoermaatschappij, 80 jaar. De groep 'Gilde' en de Katholieke Arbeidersvrouwen beweging besluiten op vergaderingen te Haarlem tot het vormen van een federatie. De 47-jarige landbouwer J. Kloosterman wordt bij het voortduwen van een handkar op de Dreef door een auto bus van de NZH aangereden en overlijdt aan de gevol gen daarvan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 107