- 81 - APRIL—MEI B. J. Klop te Haarlem, gepensionneerd adjudant-onder officier, werkzaam op het departement van Oorlog. MEI 1. De heer J. Verbeek, veertig jaar verbonden aan de NZHVM, wordt toegekend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Het ziekenvervoer geschiedt met ingang van vandaag onder leiding van de gemeente; de garage is gevestigd aan het Lorentzplein. Viering honderdjarig bestaan van de manufacturen- handel J. Th. Kort. 2. Viering vijftigjarig bestaan van de parochie in de Am sterdamstraat (H. Johannes de Doper) der R.K. Kerk. 4. Tijdens een bijeenkomst in de Grote Kerk ter herden king van de gevallenen wordt het eerste deel van de can tate 'Herboren Holland' van Tos de Klerk uitgevoerd. (Zie 5 Mei). 5. Op de Grote Markt wordt ter gelegenheid van het be vrijdingsfeest het tweede deel van de cantate 'Herboren Holland' ten gehore gebracht. 7. Bij Koninklijk besluit wordt mejuffrouw Mr M. de Keijzer benoemd tot rechter te Alkmaar. 9. JDe heer R. Haverschmidt, oud-hoofd ener school en oud-secretaris van de Koninklijke Liedertafel 'Zang en Vriendschap'. 10. Om gezondheidsredenen neemt de heer A. M. Tijsse- ling na een loopbaan van 45 jaar bij de gemeente af scheid als administrateur van de gemeentesecretarie. 12. De gemeenteraad benoemt tot directeur van de Ge meentelijke Handelsavondschool de heer A. T. Hekkel- 13. Viering van het vijf en twintig jarig bestaan van de Protestants Christelijke Nijverheidsschool aan de Tem peliersstraat. Spoelder treedt af als voorzitter van de Haarlemse Vrijwillige Brandblussersvereniging 'De Tien' en wordt opgevolgd door de heer P. F. Serné. MAN.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 115