- 84 - JUNI maakt een excursie naar Haarlem onder leiding van be stuursleden der Vereeniging Haerlem. 15. De vergadering van de Provinciale Staten neemt afscheid van de Commissaris der Koningin Dr J. E. baron de Vos van Steenwijk; besloten wordt tot het instellen van een fonds, waaruit opdrachten verstrekt en prijzen uitge reikt worden aan kunstenaars uit de provincie en het fonds zal de naam dragen van: Dr J. E. baron de Vos van Steenwijkfonds. De scheidende Commissaris wordt de gouden legpenning der provincie uitgereikt. Burgemeester en Wethouders benoemen tot directeur van Nazorg de heer E. P. Schuyt, thans hoofd van de dienst, en tot hoofd de heer L. C. Carsten. 16. De raad besluit de vermakelijkheidsbelasting voor bios copen te bepalen op 25% (tot dusver 35% of 10%) en voor 3.000 deel te nemen in het garantiefonds van het orgel concours. fDe heer J. H. Hellema, Bloemendaal, gepensionneerd hoofdinspecteur bij de belastingen. De R.K. Smedenpatroonsbond en werkgevers in staal- bewerkende bedrijven houdt een congres. Arts W. H. Bierman promoveert aan de Gemeente universiteit te Amsterdam tot doctor in de geneeskunde. 18. fDe heer A. E. E. Rhodius, Heemstede, vennoot der firma A. en F. Rhodius. 19. Jaarvergadering van de Vereniging 'Hendrick de Keyser'. Het bestuur van de Haarlemse Vereniging tot Bestrij ding der Tuberculose houdt ter gelegenheid van het gouden jubileum een receptie. 20. In de Immanuëlkerk aan de Van Egmondstraat bevestigt Dr M. van der Voet Dr J. A. Geissler te Naarden tot hoogleraar aan de Theologische Hogeschool te Djak- jakarta. Viering van het zilveren jubileum van de R.K. Slagers vereniging te Haarlem. fTe Leeds overlijdt onverwacht Dr A. T,. S. Sluyter- man, rustend arts alhier. 22. Mr Dr R. W. H. Pitlo, benoemd tot subsitituut-officier van Justitie, wordt geïnstalleerd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 118