- 85 - JUNI—JULI 24. Tijdens een trainingstocht in een kano verdrinkt de drie en dertigjarige H. Mica in het Noorder Buiten Spaarne. Ter gelegenheid van het Holland-Festival wordt in de hal van het Stadhuis door het Nederlands Kamerkoor een concert gegeven. 25. De noodkerk van de nieuwe parochie Petrus en Paulus oud-Schoten gewijd; als pastoor treedt op de heer A. S. van Rijn. 27. Prof. Dr G. A. van den Bergh van Eysinga te Bloemen- daal, oud-hoogleraar, viert zijn 80ste verjaardag. 28. De heer M. A. Reinalda, oud-burgemeester van Haar lem, neemt afscheid van de Provinciale Staten te Utrecht als Commissaris der Koningin. De heer C. van den Bogaard, vijftig jaar werkzaam bij de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zonen, wordt toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 29. Benoemd tot hoogleraar aan de Theologische Hoge school der Gereformeerde Kerken te Kampen Dr J. L. Koole te Bloemendaal. Jhr. Mr C. J. A. den Tex neemt in het Openluchttheater afscheid van de gemeenteraad, die hem een geschilderd portret aanbiedt, dat later in het Raadhuis geplaatst wordt en die besluit de naam Westerlaan te Aerdenhout te veranderen in 'Burgemeester Den Texlaan'; de vol gende dag neemt de burgerij afscheid. 30. Mr Dr J. van Bruggen te Heemstede neemt afscheid als voorzitter van de Verzekeringskamer en wordt benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau. De zonsverduistering is goed waar te nemen in Haarlem. Excursie van de Vereniging Die Haghe naar Haarlem. De deelnemers worden rondgeleid door enkele bestuurs leden van de Vereeniging Haerlem. JULI 1. De heer C. Out, hoofdadministrateur bij het Provinciaal Waterleidingbedrijf Noordholland, ter gelegenheid

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 119