JAARVERSLAG 1954 Na de voleindiging van het 53ste verenigingsjaar zij het Uw secretaris vergund enkele ogenblikken Uw aandacht te vragen voor hetgeen Uw vereniging in 1954 is wedervaren. Uw bestuur vergaderde vrijwel elke maand, teneinde de ingekomen stukken te behandelen, plannen uit te werken en om besprekingen te voeren met hen, die om een onderhoud hadden verzocht. Reeds in de eerste samenkomst werd uitvoerig gesproken over de oprichting van een molen in het hart van de stad Haarlem en wel op de plek, waar eens De Adriaan stond. Op de werf van Jan Smit te Alblasserdam stond een molen, welke wegens uitbreiding van het bedrijf diende te verdwijnen, hij werd opgeslagen bij de firma Kloos te Kinderdijk. Hoewel deze wiekendrager ons gratis werd afgestaan, de Hollandse Molen alle hulp verleende bij het vervoer, de Haarlemse Ma chinefabriek v/li Gebrs. Figee de onderdelen gratis met haar kraan loste, de Gemeente Haarlem voor opslag terrein be schikbaar stelde, is het nog niet tot daden kunnen komen. Of inderdaad in de harten van de Haarlemmers het verlangen leeft een dergelijk sieraad in hun midden te bezitten, wordt thans gepeild. De Vereeniging Haerlem reserveerde voor de opbouw reeds een bedrag van duizend gulden. Aan de verfraaiing van het stadsbeeld werd ook op andere wijze gewerkt. Uit het Restauratiefonds werden gelden be schikbaar gesteld voor het schilderen van de wapens op het Hofje van Staats en voor de restauratie van het perceel Klein Heiligland 36. Ook het herstel van Spaarne 106, de zetel van het Leger des Heils, kwam gereed. De gevel van het verbouw de perceel Groote Markt 12 (Flower Shop) lieten we schoon maken. Met dit alles was een bedrag van 2.750,— gemoeid, dat wij dank zij subsidies van Rijk en Gemeente konden be talen. De Hoofdwacht mocht zich in veler belangstelling ver heugen. Op 16 Januari was er een jongerenclub op bezoek onder leiding van de heer H. B. E. Warnaars, in Maart had de Club van Oud H.B.S.-ers er haar samenkomst. De Vereni ging Hendrick de Keyser vroeg toestemming om haar jaar-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 11