- 86 - JULI van zijn gouden jubileum benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. In de Vleeshal wordt een nationale lathyrustentoon stelling gehouden. Tot burgemeester van Bloemendaal wordt geïnstalleerd Dr D. H. Peereboom Voller. De gemeenteraad van Heemstede benoemt tot gemeente ontvanger de heer J. Mol uit Etten. 2. Ir C. Blankevoort, directeur van Van Hattum en Blankevoort N.V., benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau en de heer R. Bossinade, hoofduitvoer der tot ridder in deze Orde. Op zijn 75ste verjaardag wordt de heer C. Nel, oud administrateur van de Diaconie der Nederlands Her vormde gemeente, toegekend de eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 3. Wegens zijn benoeming tot directeur van de Gemeente lijke Geneeskundige dienst te Ede neemt Dr J. van der Belt afscheid van zijn patiënten. De Woningbouwvereniging 'Sint Bavo' neemt 84 wo ningen en 19 bedrijfsruimten bij de Roemer Visscher- straat in gebruik. 5. fDe heer C. M. Moolenburgh, oud-hoofdinspecteur der belastingen. 6. In de openbare vergadering van de Provinciale Staten van Noordholland, die de eerste keer in de nieuwe samenstelling bijeen komen, houdt Dr M. J. Prinsen, die eveneens voor het eerst als Commissaris der Koningin als voorzitter optreedt, een rede over de taak, die hem wacht. (Zie 7 Juli). 7. Bij de verkiezingen van leden van Gedeputeerde Staten door de Provinciale Staten wordt de heer P. Blaauw- boer (VVD) gekozen in plaats van de heer B. de Vries (Arbeid); de overige leden worden herkozen. De gemeenteraad stelt een crediet van 4.000 beschik baar voor bestrijding van ratten, die het Stadhuis be dreigen, een crediet van 10.000 voor herstel van de historische trap in de Stadsbibliotheek en een van 620.000 voor het maken van een nieuw pompstation

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 120