JULI—AUGUSTUS 30. De speeltuin Don Bosco aan de Phoenixstraat in gebruik genomen. 31. Na een diensttijd van veertig jaar bij de overheid gaat de heer H. L. Spee, adjudant van politie, met pensioen. AUGUSTUS. 1. In het Krelagehuis opent minister-president Dr W. Drees het internationale Esperantistencongres, dat tot en met 7 Augustus duurt. De heer H. Franken, oud-directeur van de gelijknamige bakkerij en oud-president-kerkvoogd der Hervormde gemeente te Haarlem, 80 jaar. Mevrouw L. Mesdag en de heer H. W. van der Giessen, beiden te Haarlem, aanvaarden hun werk bij de opbouw van de plattelands-bibliotheek in Drente. 2. De heer H. van Daalen, zaalknecht in het Notarishuis aan de Bilderdijkstraat, wordt toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 4. f Jhvr. B. I. van Swinderen, Heemstede, hofdame hono raire van Prinses Wilhelmina. 6. JDe heer Theo van reijn, beeldhouwer. 7. f De heer C. Huijzer, oud-technisch bedrijfsleider van de drukkerij De Spaarnestad. 11. De heer J. de Jong Czn., oud-directeur van Publieke Werken te Bloemendaal, benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. 14. fDe heer C. J. van der Kraats, oud-onderwijzer aan de Prins Bernhardschool, Bakenessergracht. 15. Mgr J. P. Huibers, bisschop van Haarlem der R.K. kerk, die 55 jaar priester is, ontvangt als jubileumgeschenk een bedrag van 303.813, dat bestemd zal worden voor de bouw van een kerk te Beverwijk. Pastoor J. F. van der Meer, die 60 jaar priester is, wordt benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Pastoor L. W. Schalke, pastoor van de Sint Luduina- kerk, vier zijn gouden priesterfeest. 18. De gemeenteraad besluit de stichting van een R.K. Ambachtsschool noodzakelijk te verklaren.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 122