- 91 - SEPTEMBER Viering 25-jarig bestaan van de korfbalclub 'Ooster kwartier'. Ter gelegenheid van het jubileum van HFC wordt de secretaris Jhr Dr J. C. Mollerus onderscheiden met het verenigingsinsigne van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond; in de Vleeshal wordt een receptie ge houden en in het Concertgebouw een feestavond. 12. fDe heer E. Scheltema, directeur van Scheltema's Im- portmaatschappij Pater W. Loop van de 'Bond zonder naam' viert zijn zilveren priesterfeest. 14. De nieuwe R.K. kerk te Bloemendaal geconsacreerd. Burgemeester en Wethouders geven aan de straten en wegen in Delftwijk en Sinnevelt namen van moderne Nederlandse letterkundigen. 16. Ds J. C. Maris, predikant bij de Christelijk Gerefor meerde kerk van Haarlem-Noord, wordt benoemd tot secretaris voor Europa van de Internationale raad van Christelijke kerken. De Coöperatieve Boerenleenbank Haarlem viert haar 50-jarig bestaan. 19. Wegens zijn vertrek naar Den Haag, waar hij predikant wordt van de ziekenhuizen, neemt Dr M. van der Voet afscheid als predikant der Nederlands Hervormde ge meente van Schoten. (Zie 31 October). 22. Mejuffrouw Dr René Pennine ontvangt een prijs van Teylers Tweede Genootschap voor een bekroonde studie over het leven en werken van Jan Babtiste Wellekens. 24. fDe heer W. C. Roest van Limburg, controleur-generaal bij de Nederlandse Bank. 25. Viering van het 25-jarig bestaan van de afdeling Haar lem-Noord van het Leger des Heils. In de kunsthandel P. Leffelaar is een tentoonstelling ingericht ter gelegenheid van de 75ste verjaardag van de kunstschilder Jan Visser. Minister J. G. Suurhoff spreekt op een bijeenkomst van de afdeling Haarlem van 'De Nieuwe Koers'. 26. Intrede Ds R. Bijl als predikant der Nederlands Her vormde gemeente Haarlem (wijkgemeente Kleverpark).

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 125