- 94 - OCTOBER 17. Ds A. J. Snaaijer, gekomen uit Leiden, doet zijn intrede als predikant bij de Vereenigde Doopsgezinde gemeente te Haarlem. fDe heer P. H. Kaars Sijpesteijn, Heemstede, president commissaris van de Verenigde Textiel- en Oliefabrieken te Krommenie. 18. Burgemeester en Wethouders bieden de heer G. de Vries, directeur van het Openbaar Slachthuis, die op 31 October wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd de gemeentedienst verlaat, een afscheids receptie aan in het Haarlemse Stadhuis. Afscheidsvoorstelling van Heintje Davids in de Stads schouwburg. Pia Berkhout komt als 40.000ste baby met behulp van de Haarlemse Kraamverzorging, welke vijftig jaar be staat, ter wereld. 19. Mr M. J. A. Moltzer treedt af als voorzitter van de Stichting Noordholland voor Maatschappelijk Werk; de heer J. J. G. Boot volgt hem op. 20. De raad besluit medewerking te verlenen aan de stich ting van een rolschaatsenbaan op de ijsbaan aan de Kleverlaan; de subsidie voor de Stichting Toneelcoördi natie wordt verhoogd van 30.000 tot 36.000; tot direc teur van het Openbaar Slachthuis wordt benoemd de heer F. J. A. Bruins, thans adjunct-directeur. 21. Burgemeester Mr Cremers steekt de eerste spade in de grond voor de wegomlegging van het Prinsen Bolwerk en de bouw van een brug over het Spaarne; daarna volgt een bijeenkomst op het Stadhuis voor vertegenwoordigers uit handel en industrie. De raad der gemeente Bloemendaal koopt voor plaatsing in de raadzaal aan een zeegezicht van Oscar Mendlik. 26. Viering van het vijf en twintigjarig bestaan van de Noor derkleuterschool en van het zilveren jubileum der leer krachten de dames C. Wens en H. P. Rikkerink. 27. fDe heer D. Ph. Immer, leraar lichamelijke opvoeding aan het Stedelijk Gymnasium. 28. Herdenkingsbijeenkomst van het Doopsgezinde Zang koor, dat zestig jaar bestaat.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 128