- 95 - OCTOBER-NOVEMBER Ingebruikneming van het nieuwe filtergebouw van het gemeentelijk Waterleidingbedrijf te Bloemendaal. 29. Bij Koninklijk besluit wordt aan de heer J. A. Schippers vergunning verleend tot het aannemen van de door de Paus verleende benoeming tot Ridder in de Orde van de Heilige Gregorius de Grote. 30. De heer P. K. J. Tervooren veertig jaar arts. 31Intrede van Dr G. Ph. Scheers, gekomen van Rotterdam, als predikant der Nederlands Hervormde gemeente te Schoten (Haarlem-Noord). NOVEMBER 1. De heer P. M. Adriaanse, administratief ambtenaar A bij de Haarlemse Politie, verlaat de gemeentedienst met pensioen. 5. De heer J. A. W. Pompe, veertig jaar woningstoffeerder bij Vroom en Dreesmann, wordt toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. fDe heer J. Vos, leraar wis- en natuurkunde aan het Lorentzlyceum. 6. fDe heer P. van Eskert, oud-bode bij het Haarlemse Stadhuis, oud-hoofdbestuurslid van de Evangelische Maatschappij. 9. Ter herdenking van het 175-jarig bestaan van de Kinder- kerk wordt in de Grote Kerk een herdenkingssamen komst gehouden; een dag later komen de kinderen in de Bakenesserkerk bijeen. 10. Prof. Dr J. L. Koole, benoemd tot hoogleraar aan de Theologische Hogeschool te Kampen, die op 29 Augus tus afscheid heeft genomen als predikant van de Gere formeerde Kerk van Bloemendaal, gehuldigd. In het Marnix van Sint Aldegonde-lyceum aan de Pla- netenlaan wordt een kliniek van het Diaconessenhuis in gebruik genomen, welk kliniek de naam krijgt 'Pieter van Foreestkliniek'. De gemeenteraad neemt een motie van de heer J. Prikkel aan, waarin bij de minister van Verkeer en Waterstaat wordt aangedrongen op spoedige verbete-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 129