- 2 - vergadering in het gebouw te mogen houden; gaarne werd dit verleend, maar de toeloop van leden bleek zo groot, dat naar een ruimere localiteit moest worden uitgezien. Op 12 Juni ontvingen wij er de leden van het genootschap Vigil ate Deo Confidentes, op de laatste dag van diezelfde maand de Vereniging Die Haglie. Beide gezelschappen brachten een bezoek aan onze stad en werden door ons rondgeleid. In Juli hield het Korthals Fonds er zijn jaarlijkse prijsuitreiking. Op 13 Augustus vergaderden wij er met onze leden. Maar daarbij bleef het dit jaar met onze Hoofdwacht niet! Ge hebt daarover bij herhaling in de couranten kunnen lezen. Haarlems Bloei, sedert tal van jaren onvoldoende be huisd en blijkbaar niet bij machte om daarin tijdig verande ring te brengen, verzocht ons om tijdelijk onderdak. Gelijk wij°steeds tot helpen bereid zijn en dit sedert het jaar van onze oprichting metterdaad hebben getoond, zijn wij op het verzoek van Haarlems Bloei ingegaan, hoewel onze behui zing naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders en van het bestuur van Haarlems Bloei zelf niet voor een Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer geschikt was. Helaas kon Haarlems Bloei geen genoegen nemen met een verblijf gedurende de zomermaanden, in welke de toeristen onze stad plegen te bezoeken, en evenmin was zij in staat een termijn te noemen, waarna zij de Hoofdwacht zou verlaten. Hangende de besprekingen is in de plaatselijke bladen een aitikel ver schenen, waarin werd aangekondigd, dat Haarlems Bloei definitief de Hoofdwacht zou betrekken en wel op de dag van de installatie van de nieuwe directeur. Uit welk kokertje dit totaal onjuiste en leugenachtige bericht is gesproten, hebben wij nimmer kunnen te weten komen. Het heeft er slechts toe geleid, dat de onderhandelingen gedwongen wer den te gaan in een richting, welke wij zeker niet voorzien of o-ewenst hadden. Dit snood bedrijf wekte velen tot actie, zo wel telefonisch als schriftelijk werd ons van vele kanten hulp en steun voor het behoud van de Hoofdwacht voor Haerlem toegezegd. Men wilde zelfs acties ontketenen. Uw bestuur besloot evenwel het hoofd koel te houden en bedankte vi ien- delijk voor elk ingrijpen, hoewel het uiteraard zeer erkente lijk was voor het medeleven van zovelen en zich daardoor gesterkt gevoelde. Haarlems Bloei zal nu een ander tehuis krijgen maar al het rumoer om de Hoofdwacht is niet ten

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 12