- 96 - NOVEMBER ring van de beveiliging van de Rijksstraatweg. (Zie 12 November). 11. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Fede ratie van Woningbouwverenigingen in Haarlem en om geving houdt het bestuur een receptie. 12. Op de wegenverkeersdag te Den Haag van de KNAC wordt aan burgemeester Mr Cremers opnieuw de wis selbeker uitgereikt wegens het feit, dat in Haarlem het minst aantal verkeersongelukken is gebeurd in steden van 100.000 tot 200.000 inwoners. In Haarlem-Noord heeft zich een comité gevormd, dat handtekeningen verzamelt voor een petitionnement aan de minister van Verkeer en Waterstaat over onveiligheid van de Rijksstraatweg en de Schoterweg; in de loop van enkele weken worden 31.000 handtekeningen verzameld. Het koperen koorhek van de Grote- of St Bavokerk, dat in de oorlogsjaren geverfd werd om het aan het oog van de Duitsers te onttrekken, in zijn oude luister hersteld. fDe heer F. H. Louman, bestuurslid van blindenorgani- saties, o.a. van de R.K. blindenbond Sint Odelia. De heer J. J. Jurrissen reikt voor het eerst in zijn functie van voorzitter van de afdeling Haarlem van het Rode Kruis Landsteiner-onderscheidingen uit. 14. Binnen vijf dagen hebben zich drie verkeersongelukken met dodelijke afloop voorgedaan. 15. De heer A. Ph. Romeijn is 25 jaar diaken van de Neder duits Hervormde gemeente te Haarlem. 16. De heer C. van Looy, veertig jaar werkzaam als con- ductuur bij de Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maat schappij, wordt toegekend de eremedaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 17. Sint Nicolaas doet zijn intocht in Haarlem; hij wordt officieel op het Stadhuis ontvangen. 18. fDe heer G. A. Jongejan, pastoor van de parochie van de Heilige Johannes de Doper aan de Amsterdamstraat. fDe heer J. B. Wesselink, hoofdcommies ter gemeente secretarie.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 130