- 99 - DECEMBER. 22. De gemeenteraad besluit een subsidie-regeling te tref fen voor de bijzondere scholen voor het middelbaar en het voorbereidend hoger onderwijs, gaat een gemeen schappelijke regeling aan met omliggende gemeenten, inzake de zorg voor de geestelijke volksgezondheid en stelt credieten van 603.000 beschikbaar voor het bouw rijp maken van grond in het industrie-terrein in de Waarderpolder en van 335.000 voor de bouw van een nieuwe Vrouwenhekbrug nabij het Prinsen Bol werk. 23. Op het Eloutplein wordt het vernieuwd bijkantoor van de Nutsspaarbank in gebruik genomen. De vroegere City-bioscoop aan de Grote Markt is ver bouwd en krijgt de naam van Studio. 25. fMejuffrouw Rie Schouten, dirigente van dameskoren. 27. De heer J. Egmond, speciaal belast met het sluiten van huwelijken, viert de dag, dat hij veertig jaar in gemeente dienst is. De conducteur J. van Gelderen, die 40 jaar in dienst van de Noord-Zuid Hollandse Vervoer Maatschappij is, wordt toegekend de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 29. Mr Ir E. R. Deves, benoemd tot directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Haarlem, neemt afscheid als directeur van het bureau te Dordrecht. fMejuffrouw L. van Dewall, Bloemendaal, oud-hoofd van de Schoolvereniging te Soerabaja. fDr A. Haak, arts te Den Haag, vroeger een bekend voetballer bij de voetbalclub 'Haarlem'. 30. Drs H. BusÉ, accountant eerste klasse bij de accountants dienst van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, wordt bij zijn afscheid benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer P. Kooy, onder-directeur van het kantoor Haar lem der Twentsche Bank, verlaat het bankbedrijf en wordt benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau; de heer G. de Boer volgt hem op. De heren D. Verbaan en L. Silvis treden af als leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Haar-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 133