- 3 - einde. Integendeel, het College van Burgemeester en Wet houders meende ons de huur te moeten opzeggen en wel om de reden, dat het ruimte voor zijn ambtenaren behoeft. Wij betwijfelen sterk of zulks gebeurd zou zijn, indien het boven vermelde niet zou zijn geschied, afgezien van het feit, dat ons gebouw onvoldoende ruimte biedt voor het herbergen van een afdeling, hoe klein ook, van de gemeente. Intussen heb ben wij ons met een beroep op de Huurwet verzet tegen de ontruiming, ons tevens beroepend op het feit, dat onze ver eniging door het huren en het restaureren van de voor af braak bestemde bouwval de Hoofdwacht ook een aantal morele motieven in het geding kan brengen. De restauratie toch is door onze leden en met hen door zeer velen uit de burgerij bekostigd en dat met giften van 50 cents af. Nog maals we betreuren de gebeurtenissen, waarin wij zo maar zijn betrokken. Moge 1955 een gunstige wending brengen in dit alleronaangenaamste gebeuren. Uw bestuur weet zich bij deze moeilijkheden gesteund door vele honderden welden kende inwoners van Haarlem en omstreken. Keren wij thans terug tot dat, wat meer in het kader van onze vereniging ligt: de voordrachten en excursies. Op 25 Januari sprak de heer C. van df. Haar over 'G. W. van Oosten de Bruyn, stadshistorieschrijver van Haarlem'. Vrijdag 5 Maart werden de leden uitgenodigd tot een lezing met lichtbeelden over 'Haarlem, oud en nieuw' door Dr C. Brouwer. De lichtbeelden, waarvan een groot aantal in kleu ren overtuigden ons weer eens van de schoonheid van de stad en haar omgeving. Uw voorzitter, Dr C. Spoelder, sprak op 12 April over het 'Garnizoen te Haarlem tot 1914'. De heer D. Ruhl, docent in de historie der Heraldiek aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam, hield op 14 Mei een voordracht over 'Een heraldische rondwandeling door de St Bavo of Grote Kerk'. In aansluiting daarop volgde op Zaterdag 15 Mei een rondgang door het kerkgebouw. Het klokkenspel in de toren van dezelfde kerk vroeg op Vrijdag 20 Augustus onze aandacht. Wij nodigden de heer Rien Ritter, een der beide stadsbeiaardiers van Delft en Leiden, uit tot het geven van een concert en wel van 20 tot 21 uur. Ruim 150 personen luisterden naar onze beiaard, waartoe zij gelegenheid vonden in de ruime en fraaie tuin van het kantongerecht aan de Jansstraat. Het straatrumoer

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 13