- 4 - was verre en in de rustige omgeving kwam op deze prachtige zomeravond het concert tot zijn volle recht. De radiover binding, welke tijdens het concert het contact tussen beiaar dier en de hoorders onderhield, getuigt dat ook Haerlem met haar tijd medegaat. Zaterdag 25 September was de dag der eerste excursie. Om 9 uur werd van het Kennemerplein vertrokken. Door het prachtige Noordhollandse landschap ging het naar Jisp, waar de kerk en het stadhuis werden bezichtigd, nadat wij West- zaan, Zaandijk, Wormerveer en Wormer waren doorgereden. Via Wijde Wormer en Purmerend bereikten wij Oosthuizen, waar de kerk een bezoek van ons kreeg. Dit gebouw verkeert wel in een treurige staat van verval en het is van harte te hopen, dat spoedig hulp voor herstel wordt verleend. In Hoorn werd gekoffietafeld. Onderwijl hield de gemeente archivaris een voordracht over zijn stad. De tocht ging verder: over Avenhorn en Middenbeemster naar De Rijp. Ook hier stapte het gezelschap uit bij de Ned. Hervormde Kerk. Het fraaie gebouw met zijn vele gebrandschilderde ramen deed weldadig aan. Het Raadhuisje van Graft wekte aller bewon dering. Via Heemskerk bereikten wij Beverwijk, nadat onderweg nog een kopje thee was gedronken. De pont over het Noordzeekanaal was ons welgezind en zo kwamen wij weder te Haarlem. Voldaan en verrijkt met kennis over een gebied, dat niet velen kenden. De tweede excursie was 'Elswout' op 23 October. Telken- jare trekt deze middagwandeling veler komst. Men hoopt steeds op de prachtige herfsttinten, maar het weer is niet steeds met ons, al wint het bestuur meestal de weddenschap van de machten, die regen en temperatuur regelen. De krotopruiming en de vele plannen, welke voor Haar lems binnenstad bestaan, deden ons de wethouder van Openbare Werken, de heer W. F. Happé, uitnodigen tot een voordracht op 30 November over 'Het Haarlemse Verkeers plan'. Duidelijk en helder werden ons de plannen ontvouwd en wij prijzen ons gelukkig de wethouder tot deze lezing be reid te hebben gevonden. Doordat de Commissaris der Koningin op zijn verzoek af trad, meende Dr J. E. Baron de Vos van Steenwijk te moeten bedanken als beschermheer van onze vereniging. Uiteraard hebben wij aan dit verzoek gevolg moeten geven. Het ging

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 14