- 5 - ons niet gemakkelijk af, omdat de heer De Vos van Steenwijk. èn als ere-voorzitter, tijdens zijn burgemeesterschap, én als beschermheer blijk heeft gegeven van grote daadwerkelijke belangstelling in het wel en wee van Haarlem. Onze concierge B. Cornet bereikte op 16 Februari de tach tigjarige leeftijd. Hij denkt nog niet aan heengaan en ook het bestuur spreekt de wens uit, dat hij nog geruime tijd in functie zal kunnen blijven. Vanzelfsprekend hebben wij mondeling op die dag onze gelukwensen aan de jubilaris overgebracht en daaraan een stoffelijk blijk van onze waar dering toegevoegd. Het bestuur onderging geen wijziging, daar de periodiek aftredende bestuursleden: Mr J. Bierens de Haan, Ir H. A. Breuning en Mr C. M. J. de Jongh, bij acclamatie werden herkozen op de algemene vergadering van 13 Augustus. Ook de verslagen van de secretaris en van de penningmeester werden in de uitgebrachte vorm aanvaard. Van de rond vraag werd een dankbaar gebruik gemaakt en de daar gedane voorstellen zijn voor zover mogelijk reeds door het bestuur verwerkelijkt. Wij wendden ons tot het Gemeentebestuur met het ver zoek om op de Burgwal een passende boombeplanting aan te brengen. De walmuren blijken van een dergelijke dikke betonconstructie te zijn, dat bomen er niet kunnen wortelen. Helaas moest op die grond ons verzoek worden afgewezen. Sparrenheuvel te Bloemendaal had onze aandacht. Het gebouw bevindt zich in een slechte toestand, de bovenver dieping vooral verdient spoedige voorziening. Het wachten is op het uitkeren van de oorlogsschade en dan is de mogelijk heid van herstel niet uitgesloten. Wij blijven diligent. De voorgenomen bouw van enkele vleugels bij Bloemen- heuvel, eerlang bestemd tot raadhuis der Gemeente Bloe mendaal, deed ons tot actie overgaan. Wij adresseerden tot de raad met het verzoek om zonder verminking van het oor spronkelijke gebouw te komen tot een, ook voor de om geving, verantwoorde oplossing. Ook Woestduin waarvan de afbraak dreigde had onze bemoeienis. Maar hier staan onze papieren heel slecht. Met de hoge bebouwing bij het Naaldenveld lieten wij ons in. Wij zonden een brief aan Gedeputeerde Staten met ad-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 15