Marguerite van Hengel-Couperus - 12 - nijverheid en het scheppen van interieurs in oude en nieuwe woningen. Zij wist die weldadige sfeer in de vele binnen kamers te brengen, die harmonie heet. De blanke wanden met hun feilloos uitgezochte kleurencontrasten, het ver mijden van alles wat stoorde door overtolligheid. Haar ont werpen bezaten originaliteit en distinctie. Zij was inventief, spontaan en eerlijk en voelde zich speciaal aangetrokken tot het meest vrouwelijke kunstambacht: het vervaardigen van het aesthetisch verzorgde gebruiks-voorwerp (o.a. haar prach tige lampekappen zo elegant en verscheiden van vorm). Zij heeft enorm veel gedaan voor verbetering van het inte rieur. In het vervaardigen van een goed gebruiks-voorwerp was zij toen haar tijd vooruit. Velen hebben van haar fijne smaak geleerd. Het intieme kunstcentrum op de Nieuwe Gracht vanwaar wij onvergetelijke herinneringen mee dragen van prachtige lezingen van o.m. Prof. Bierens de Haan, Dr Arnold Saalborn welke ik hier in rijke ver scheidenheid mocht organiseren als presidente van de Af deling Nederland van het Maison Internationale des Intel- lectuels te Parijs, heeft helaas met haar opgehouden te bestaan. De charme en stille verrukking van haar mooie, kleurencombinaties zullen we voortaan moeten missen. Wij herdenken haar in dankbaarheid voor wat zij werkend, raadgevend, richting gevend, inspirerend en projecterend in dienst van een paar generaties heeft gedaan. De broze, frêle, fiere Johanna Quirina van Regteren Altena overleed op 17 Maart 1954 te Haarlem.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 26