Ds WILLEM JACOB VAN ELDEN 14 April 1888-17 April 1954 Op stille Zaterdag 17 April 1954 - de Zaterdag tussen Goede Vrijdag en Pasen, overleed, geheel onverwacht, Ds Willem Jacob van Elden. Op de avond van Goede Vrijdag had hij in de Oosterkerk nog het Avondmaal bediend; de volgende middag, in de auto welke hem naar het Diaconessen- huis bracht, overleed hij. Wie had aan deze mogelijkheid bij deze, zo vitale mens gedacht? Willem Jacob van Elden werd op 14 April 1888 te Rijssen in Overijsel geboren, waar zijn vader predikant was. Hij volgde de voetstappen van zijn vader en studeerde, na zijn gymnasiale opleiding, aan de Universiteit te Utrecht, waar hij prachtige jaren beleefde. Zijn eerste gemeente was Zoel- mond in de Betuwe, waar hij in 1916 zijn intrede deed bij dc Nederlands Hervormde gemeente. Daarna stond hij achter eenvolgens in Terkaple, Heemse en Aalsmeer om ten slotte in September 1931 het op hem uitgebrachte beroep naar Haarlem aan te nemen. Hier bleef hij tot zijn emeritaat in 1953 werkzaam. Vitaal en levenslustig als hij toen nog was, had hij tegen dit emeritaat al lang met een zekere angstige spanning opgezien en het was voor hem dan ook een grote opluchting en voldoening toen hem verzocht werd, in enige wijken hier ter stede het hulppredikerschap op zich te willen nemen. Tijdens zijn verblijf in Haarlem bekleedde hij nog vele jaren o.m. het voorzitterschap van het Protestants Christelijk Militair Tehuis en van de Vereniging tot stichting en in standhouding van scholen met de Bijbel, welke functies hij met grote toewijding en liefde heeft waargenomen. Van Elden was een zeer bijzonder mens. Ik denk hierbij aan zijn levendigheid, zijn grote belangstelling voor anderen, zijn gemakkelijke omgang, aan zijn vriendschap, aan zijn vrijmoedigheid in zijn optreden, aan zijn trouw, zijn harte lijkheid, aan zijn grote zin voor humor. Hij bezat de bijzon dere gave om degenen, die zijn weg kruisten en dat waren

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 36