- 19 - er velen, oud en jong, en zij waren van de meest uiteen lopende schakering op maatschappelijk en intellectueel ter rein terstond voor zich in te nemen. Met een ieder, ook al had deze een gans andere levensbeschouwing, had hij direct contact. Altijd opgewekt en onderhoudend, was hij in ieder gezelschap welkom. Hij was daar de bindende kracht, die de meest uiteenlopende elementen samenbond. Hij bezat een groot en onvervreemdbaar geloof, dat hij met vuur en kracht trachtte door te geven en dat hem daarnaast juist ook de mogelijkheid bood om met andersdenkenden op een vriendschappelijke wijze te kunnen omgaan, zonder iets van zijn overtuiging te behoeven prijsgeven. Naijver en afgunst waren hem vreemd. Hij zocht alleen naar datgene wat bond. Van Elden was zeker geen predikant die zich uitsluitend bewoog op het terrein van zijn ambt. Neen, hij stond midden in het leven en zijn belangstelling ging in vele en velerlei richtingen. Gezelligheid kende bij hem geen tijd ik denk hierbij aan de bijeenkomsten van de oud-Utrechtse studenten en op de Sociëteit 'Trou Moet Blycken', waar hij gaarne kwam en een graag geziene figuur was. Hij was sportief zwom dagelijks, tot het laatst van zijn leven, was oprichter van de Utrechtse voetbalvereniging 'Kampong', waarmede hij nog geregeld contact onderhield. Hij hield van reizen en wandelen. Kortom, hij was een levenskunstenaar en genoot, iedere dag opnieuw, van het leven. Wat zijn plotseling overlijden betekende voor zijn vrouw en naaste familie, is niet onder woorden te brengen. In de Grote- of St Bavokerk te Haarlem werd op Woensdag 21 April een rouwdienst te zijner nagedachtenis gehouden, geleid door Haarlems oudste predikant bij de Hervormde gemeente, Ds G. J. Waardenburg. Deze schetste in een in drukwekkende rede de persoon en het leven van Van Elden. Daarna brachten zeer velen hun vriend en voorganger naar zijn laatste rustplaats aan de Vergierdeweg. Allen, die Van Elden gekend hebben, zullen aan hem steeds de beste herinnering bewaren. Een grote leegte laat hij achter. Hij ruste in vrede. A. Beets

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 39