Dr albertus aemilius SYNO SLUYTERMAN 8 Februari 1882—20 Juni 1954 Op 20 Juni 1954 overleed te Leeds, alwaar hij met zijn vrouw ten huize van goede vrienden logeerde, plotseling Dr Albertus Aemilius Syno Sluyterman. Misschien was het een benijdbare dood voor hem, die zo veel doodstrijd van anderen had moeten meemaken en helpen vellichten. Heeft hij, die als dokter zoveel anderen gewezen heeft op gevaren die hun welzijn bedreigden, voor zichzelf geweten dat er iets haperde aan eigen organisme? Wij weten het niet, maar zijn goede raad moeten wij sindsdien ontberen. De 11de April 1953 hadden zijn patiënten afscheid van hem genomen toen hij te kennen had gegeven zijn praktijk te willen neerleggen. Ruim 40 jaar geleden had hij zich in Haarlem als geneesheer gevestigd en hij was de 70-jarige leeftijd gepasseerd. Dat afscheid is hem moeilijk gevallen, toen hij zich omringd zag door een groot gezelschap belang stellenden, die met woord en daad van hun dankbaarheid en waardering getuigenis aflegden. Ogenschijnlijk rustig en on bewogen, verried slechts een enkel ogenblik van gebrek aan zelfbeheersing, wat er in zijn binnenste omging. Welbe spraakt als hij placht te zijn, kon hij de juiste woorden niet meer vinden en toen redde een van zijn kleinkinderen, 5 jaar oud, op nimmer te vergeten wijze, de situatie. Maar toen was hij ineens weer de oude, laat ik liever zeggen de jonge, opge wekte, levenslustige en humoristische man. Dat afscheid is dan ook maar betrekkelijk geweest en velen onzer liet hij desgevraagd niet in de steek. Hij werd de 8ste Februari 1882 te Workum geboren, waar ook zijn vader en grootvader de praktijk uitoefenden. In een boekje getiteld: 'Workum Memoires' vinden wij van zijn eigen hand alleraardigste jeugdherinneringen vermeld. Hij noemde die 'Vluchtige flitsen van voor 1890' en zijn bij drage geeft in alle opzichten blijk van zijn gezonde, nuchtere kijk op het leven. Daar ondervond hij wat het betekent als enige medicus in een dorpsgemeente gevestigd te zijn en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 40