- 41 - Van den stond, dat Filomele, Lente's bode wederkeert Tot in berken en abeelen 't Vinkje vroolijk kwinkeleert, Ziet men hier in deez' gewesten Menigeen de stad ontvlucht, Tijd'lijk zijne woonstêe vesten In uw reinen duinenlucht. Nijv're mannen, werkt met eere, Schrander 't hoofd, met jeugdig vuur, Om uw roem steeds te vermeeren, Kunst verzelle steeds natuur! Dan zal 't schoone hier beklijven, Dan zal en dat wenschen wij Overveen het schoonste blijven In de Ken'mer dorpenrij. Hoeveel schoone feesten leven in mijn herinnering voort! Het bezoek van H.M. de Koningin-Moeder met onze Konin gin Wilhelmina als prinsesje in 1892 en het groote bloemen corso, georganiseerd door den A.N.W.B. in 1896. Dan was ons dorp met zijn eerepoorten en bloemenweelde een at tractie voor heel het land. Een bijzondere vermelding verdient het 25-jarig ambts jubileum van den zoo geachten en beminden Burgervader, den Heer Lonbar Petri op 8 Juni 1878. Het geheele dorp was in feesttooi, het Burgemeestershuis was fraai versierd en eerepoorten stonden aan het begin van het dorp en den Bloemendaalscheweg. Door een uitgelezen eerewacht te paard onder leiding van den heer Gérard van der Vliet, werd de Burgemeester in de gemeente verwelkomd. Op Kraantje-lek werd een groot kinderfeest gegeven, waar al de schoolkinde ren uit Bloemendaal, Vogelenzang en Overveen den geheelen dag werden onthaald, afgewisseld door kinderspelen. En toen het uur van scheiden daar was en de Jubilaris, omringd door de feestcommissie boven op den Blinkert ten afscheid door de kinderen, die aan beide zijden geschaard stonden, werd toegezongen:

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 71