- 42 - En vóór wij nu huiswaarts keeren Dankbaar voor 't gesmaakt genot Hoor de bede, o Burgemeester, Die ons hart verheft tot God. Blijf nog vele jaren werkzaam Aan den bloei van Bloemendaal, En dat daarbij 's Hemels zegen Mildlijk op nederdaal! was dit te midden der schoone natuur, op een schitterenden zomeravond bij ondergaande zon, een onvergetelijk moment. Ten slotte mag ik onze Overveensche kermis niet onver meld laten, die in Augustus werd gehouden. Wanneer deze werd opgebouwd, bijgestaan door de dorpsjeugd, en Van Ooyen, de poffertjesbaas, met toestemming van het Gemeente bestuur de tol liet verplaatsen om zijn établissement op te kunnen bouwen, dan was ons dorp die week in feestvreugde met de simpele pret van koekslaan en verloten. En wanneer dan den laatsten Zondag het overtuintje van hotel Van Ouds het Raadhuis met lampions was verlicht, kwam ook de Haar- lemsche burgerij in grooten getale naar Overveen om deze een voudige dorpsvreugde mede te beleven. Het gebeurde in die week vaak dat de heer W. Borski Jr., eigenaar van Belvédère, de schoolkinderen op poffertjes trakteerde, want in dit ver band wil ik niet onvermeld laten, dat de heer Borski véél voor zijn dorp voelde. Hij is helaas in den bloei zijner jaren overleden zonder zijn groote plannen voor den bouw van het trotsche Elswout te hebben kunnen uitvoeren, dat daardoor nooit zijn voltooiing heeft bereikt. Eén herinnering wil ik nog neerschrijven en wel over het feest, dat de heer Borski in den zomer van 1882 heeft gegeven ter gelegenheid van het huwelijk van den Heer en Mevrouw Jan Luden-Van der Vliet. De heer Borski had achter het heerenhuis op Belvédère een ronde balzaal van groote af meting laten bouwen. Deze was prachtig gestoffeerd en ge- décoreerd door de firma Jansen te Amsterdam. Het plafond was van heel dunne stof, fijn geplooid in afloopende kleuren van den regenboog; de wanden waren in vakken verdeeld,

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 72