TEYLERS MUSEUM Gevestigd Spaarne 16. Iedere werkdag, behalve Maandag, geopend van 11—17 uur gedurende de maanden Maart t/m September en van 11—15 uur gedurende de maanden October t/m Februari, boven dien de eerste Zondag van elke maand van 13—17 uur resp. van 13—15 uur. De toegangsprijs bedraagt 0,25, de eerste Zondag van elke maand 0,10. Kunstverzamelingen: Bezienswaardig is de verzameling van Hollandse schilderijen, aanvangende met meesters uit het begin van de 19de eeuw, doch vooral de uitgebreide col lectie van tekeningen en prenten: tekeningen van oude meesters der Hollandse, Italiaanse en Franse scholen (o.a. Rembrandt, Michel Angelo en Claude Lorrain), gravures en etsen (o.a. van Lucas van Leyden, Goltzius, Rembrandt en Adr. van Ostade); bovendien enige geïllumineerde ma nuscripten. Afwisselende tentoonstellingen uit de collecties, Voor belangstellenden zijn, op schriftelijke aanvraag aan de Conservator, Dinsdag- en Vrijdagmiddag van 13 tot 16 uur portefeuilles te bezichtigen. Verzameling Physische Instrumenten: Zeer belangrijk o.a. de historische verzameling door Dr Martinus van Marum meer dan een eeuw geleden bijeengebracht, waaronder diens grote electriseermachine. Paleontologische verzameling: Behalve een zeer belang rijke collectie fossielen is bijzonder aantrekkelijk een ver zameling delfstoffen, bijeengebracht door wijlen Dr T. C. Winkler. Een Penningkabinet met vele zeldzaamheden is te bezich tigen de eerste Dinsdag van elke maand. De Bibliotheek is op werkdagen, behalve Maandag, ge opend van 14 tot 17 uur.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1954 | | pagina 98