KRONIEK 1955 JANUARI 1De heer Jos. Lodewijks, chef der redactie van Haarlems Dagblad, reist als vertegenwoordiger van Haarlem per KLM naar Sao Paulo en overhandigt de burgemeester van deze stad een brief van de Haarlemse burgemeester. 2. De heer F. W. J. Straakenburg, adjunct-directeur van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf' Noordbolland, die veertig jaar bij het bedrijf is, benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. fDe heer H. C. Beels te Amsterdam, ambachtsheer te Heemstede. fDe heer J. H. Koch, commies ter gemeentesecretarie. 4. De Haarlemse dagopenluchtschool krijgt de naam: Albert Schweitzerschool. 8. De toonkunstenaar Jos. de Klerk 70 jaar. 10. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers verhuist naar het Proveniershuis. De in de bezetting door de Duitsers geroofde klokken van de Bakenesser-, de Nieuwe Kerk en de Amsterdamse poort zijn door nieuwe vervangen. 11fDe heer W. Eggink, oud-ambtenaar van de Provinciale griffie en oud-penningmeester van het college van kerk voogden der Hervormde gemeente Haarlem. 12. Gedeputeerde Staten van Noordholland stellen het uit breidingsplan van de gemeente Haarlem ten aanzien van een tunnel in het verlengde van de Orionweg onder de spoorbaan vast. In de vergadering van de gemeenteraad wordt de heer H. Verdoorn als opvolger van de heer D. Verbaan ge ïnstalleerd; besloten wordt de kapel van de fans kerk te verhuren aan de diaconie der Hervormde gemeente Haarlem. (Zie 28 September.) 20. Benoemd tot geneesheer-directeur van Meer en Bos te Heemstede Dr A. M. Lorentz de Haas te Amsterdam, als opvolger van Dr B. Chr. Ledeboer. 21. Hoofdingelanden van de Haarlemmermeerpolder ver lenen eervol ontslag aan Ir M. Meyers als hoofd ingenieur-secretaris, benoemen de heer Th. Th. Koot

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 116