JAARVERSLAG 1955 Voor de 54ste keer wordt U hierbij het jaarverslag aange boden, hetgeen U een beknopt overzicht geeft van de werk zaamheden, welke Uw Vereniging heeft verricht in 1955. Uw bestuur kan op een druk jaar terugzien en hoewel ieders tijd door zijn eigen arbeid volledig bezet was, behoefde Haerlem daaronder toch niet te lijden. Wij woekeren met tijd en geld en dat is goed. Zo blijft de Vereniging leven in het hart en wordt zij geen broodwinning. Het getal der leden klimt omhoog en ook deze wetenschap is een stimulans voor het bestuur. Het enthousiasme is primair en dat is niet aan een uiterlijkheid van leeftijd gebonden maar aan een inner lijke gesteldheid, welke los staat van jeugd of ouderdom. In de geschiedenis van Haerlem is steeds gebleken, dat een be stuurslid zelf zeer goed beseft, wanneer het ogenblik van scheiden is gekomen. Zo heeft Mr J. Bierens df. I4aan, die in 1947 zijn intree in ons bestuur deed, gemeend te moeten bedanken, omdat er zijnentwege vele verhinderingen waren om voldoende aandacht voor Haerlem beschikbaar te kun nen stellen. Uiteraard hebben wij dit besluit betreurd, maar tevens geëerbiedigd. Zo meent ook Uw secretaris na 25 jaren deze functie te hebben bezet, deze aan andere handen te moeten toevertrouwen. Niet omdat hij het werk beu is of omdat zijn belangstelling is verflauwd dat zij verre maar omdat hij voorvoelt dat hem de tijd begint te ontbreken, welke Haerlem's belangen vereisen. Het bestuur heeft de heer H. E. Stenfert Kroese bereid gevonden het secretariaat over te nemen. Het komt dus weer in handen van een der directieleden van De Erven F. Bohn, welke firma sedert de oprichting tevens als uitgever van onze publicaties is op getreden en onze administratie heeft verzorgd. Op Vrijdag 11 Maart hield de heer Dingeman Korf, leraar aan het Coornhertlyceum een lezing over Oud-Nederlandse Tegels. Bleek uit deze voordracht hoezeer de heer Korf zich in dit onderwerp had verdiept en van deze liefhebberij een gedegen studie had gemaakt, van 5 tot en met 13 November waren de meest belangwekkende tegels uit deze verzameling

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 11