- 84 - APRIL 6. fDe heer S. J. van Slooten, longarts en directeur van het Consultatiebureau voor t.b.c. De gemeenteraad verleent eervol ontslag aan Ir M. H. Maas als directeur van Openbare Werken en aan de heer J. H. Steinkamp als directeur van het Gemeentelijk Energiebedrijf (zie 25 April); besloten wordt tot reorga nisatie van het Soendaplein, tot aansluiting bij de N.V. Bouwkas Nederlandse gemeenten en tot onbewoonbaar verklaring van de winkel aan de Kruisstraat, bekend als 'Het huis met de luifel'. -j-De heer J. E. Mansvelder, oprichter en oud-bestuurs lid van de Oranjebond 'Prinses Juliana' in Haarlem- Oost. 11. fDe heer A. N. Binder, bronsgieter. De Verenigde Doopsgezinde gemeente neemt de Noor derkapel aan de Minahassastraat in gebruik. 12. Het plantsoen aan het Nassauplein verdwijnt, echter niet de Koningin Wilhelminaboom. 13. Ingebruikneming nieuwe vleugel van de Maria-stich- ting. 15. fDe heer J. C. C. Voorvelt, directeur van Gemeente werken der voormalige gemeente Schoten. 16. fDe heer K. F. van Maas, leraar viool. In Huis Van Loov wordt een tentoonstelling van wer ken van Herman Kruijder gehouden. In de vergadering van de Haarlemse Cricketbond wordt de heer A. W. Roggeband benoemd tot erelid. 17. Viering van het honderdjarig bestaan van de Haar lemse Jongemannenvereniging aan de Lange Marga- rethastraat. In het gebouw van de Haarlemse Kegelbond wordt een nationaal kegelconcours geopend; de voorzitter, de heer Jac. van Maris, wordt toegekend de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 22. Te Haarlem wordt het jaarcongres gehouden van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD). Boven de Kruisweg is een podium gebouwd, waarop geconcerteerd wordt ten behoeve van uniformen voor musici der harmonie- en fanfarekorpsen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 122