- 87 - APRIL—MEI juffrouw J. M. Troost te IJmuiden, huisnaaister bij mevrouw Luchsinger te Haarlem. 30. In het Stadhuis wordt ten bate van de Stichting 1940— 1945 een tentoonstelling van huisvlijt van ambtenaren gehouden. MEI 1. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd legt dokter J. J. Wallien zijn functie neer als eerste hoofd-geneeskundige van de Arbeidsinspectie. 2. Dr P. van Paassen is 25 jaar directeur-geneesheer van het Diaconessenliuis. De heer G. Mensink te Bloemendaal, 50 jaar verbonden aan het Ned. Alg. Ziekenfonds te Amsterdam, is toege kend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 4. Te Spaarndam onthult de burgemeester een monu ment, ter herdenking van de gevallenen in de oorlog 1940-1945. Aangezien het voor de tiende maal is, dat de gevallenen uit de afgelopen oorlog herdacht worden, hebben brom fietsers van de Waalbrug te Nijmegen een vlam van het bevrijdingsvuur overgebracht bij de monumenten aan de Dreef en te Spaarndam. 5. Viering voor de tiende keer van de bevrijdingsdag: het gemeentebestuur houdt een ontvangst in het Stadhuis; op de Grote Markt wordt een draaiorgelconcours ge houden; 275 nabestaanden van directe slachtoffers van oorlog en verzet ontvangen een geschenk (zie 25 Oc tober); scholieren ontvangen een herinneringsbundel of een beker met snoep. 6. Ingebruikneming van de vergrote Heemsteedse open bare bibliotheek en leeszaal. 7. Bij Koninklijk Besluit wordt eervol ontslag verleend aan de heer J. Wildschut als notaris; op 9 Juni houdt hij een afscheidsreceptie. De heer A. P. M. Sweijen, 50 jaar werkzaam bij het bouwbedrijf P. Rijnierse en Zoon, is toegekend de bron-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 125