- 90 - JUNI 6. Opgericht is de 'E. P. Schuijt-stichting', een centraal Nazorgfonds voor minder validen van alle gezindten te Haarlem en omgeving. (Zie 21 December.) 7. f De heer A. M. Bijvoet, oprichter en oud-directeur van N.V. P. Bijvoet bloembollenkwekerij en -handel. 8. De gemeenteraad stelt zich garant voor 1.000— voor een helicopterdienst RotterdamHaarlemZandvoort (welke echter niet door gaat) en dient een motie in bij de minister van Verkeer en Waterstaat, om zijn veront rusting te betuigen over het uitblijven van de oplossing van de verkeerssituatie. 11. Bij Koninklijk besluit wordt Mr J. E. Goudsmit be noemd tot kantonrechter te Haarlem (installatie op 1 Juli). 12. Zeventienduizend personen nemen deel aan een sterrit naar Zandvoort en Haarlem van de Bond zonder naam. 13. Viering van het 65-jarig bestaan van de Haarlemse Slagerpatroonsvereniging. 14. Mgr J. M. Groot, vicaris-generaal in het bisdom Haar lem, die 25 jaar priester is, wordt benoemd tot pauselijk huisprelaat. De leden van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond bieden tijdens een herdenkingsbijeenkomst in het Con certgebouw een bedrag van 135.000,voor een nieuw kantoorgebouw te Haarlem aan. Mr J. Bierens de Haan treedt af als secretaris van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel en wordt opgevolgd door Mr J. A. van Linschot Hu- brecht. 17. Een pakhuis van de glashandel C. Krug aan de Schoter- weg door brand verwoest. -j-De heer N. J. Tabak, wethouder der gemeente Haar- lemmerliede en Spaarnwoude. De dirigent Nico de Zwager 80 jaar. 18. Tentoonstelling van cacteeën in de Vleeshal, uitgaande van de Vereniging 'Succulenta'. Het schildersbedrijf J. C. Cramer verkrijgt het predi- caat hofleverancier ter gelegenheid van zijn honderd jarig bestaan.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 128