- 2 - in De Hoofdwacht uitgestald. Voor de talrijke bezoekers was de heer Korf een onvermoeibare toelichter, maar bij die wisseling van gedachten bleken velen in staat de heer Korf belangwekkende mededelingen te kunnen doen. Dinsdag 29 Maart sprak de heer S. L. Hartz over 'De Boekdrukkunst'. Een onderwerp, dat ons Haarlemmers wel in het bijzonder aangaat. Op Maandag 18 April sprak ons bestuurslid Ir H. A. Breu- ning over 'Een Hollandse Stad in de Tropen en een Verge lijking met Haarlem en andere Steden'. Niet voor niets heeft inleider vele jaren in Nederlands-Indië doorgebracht. Zijn studie over de oude hollandse stad Batavia getuigde daarvan. Over dit belangwekkende onderwerp verscheen in de Heem schutserie een meer uitgebreide behandeling. De lezing van dit boekje wordt den leden van harte aanbevolen. Op Zaterdag 28 Mei vertrok een aantal leden om 6.20 uur per tram van de Tempeliersstraat. Luilak werd gevierd met een wandeling Liedebrug-Spaarndam over stille binnen wegen en weidepaden. Deze tocht was door het bestuurslid H. B. E. Warnaars terdege voorbereid. Men trapte de dauw en kwam tijdig, hoewel velen de voeten hadden gedrenkt, aan het eindpunt. Het enthousiasme dreef sommigen tot verder gaan of tot een wandeling in omgekeerde richting. Deze nieuwigheid zal zeker worden herhaald. Maandag 4 Juli was des avonds gewijd aan een wandeling langs Haarlemse Gevelstenen. De deelnemers ontvingen op De Hoofdwacht een routebeschrijving, waarop zij een aantal gegevens moesten invullen. Al deze gegevens konden met het oog worden waargenomen, zodat aller kans gelijk was. Het parcours werd evenwel niet feilloos volbracht. De heer J. Vasen (\\/2 fout) behaalde de eerste prijs, de 2e, 3e en 4e prijs gingen respectievelijk naar de heer E. C. J. L. Lubber- dink, mevrouw Bomans en de heer Ir J. J. Vertregt (2 fou ten), de heren Dr W. Bierman en C. Roodenburg (2i/2 fout) ontvingen de 5e en 6e prijs, terwijl de 7e prijs toeviel aan de heer G. J. A. Bomans (3 fouten). liet bestuur meent goed te doen het formulier in het Jaarboek op te nemen, opdat deze wandeling door het hart van onze stad voor belangstellenden beschikbaar blijft. Tegen 21 Juli hadden we de leden geconvoceerd voor de Algemene Vergadering. De jaarverslagen werden gelezen en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 12