- 93 - JULI gen zal worden door een autobusdienst op nader vast te stellen datum. 12. De Provinciale Staten verlenen de heer R. Verbeek met ingang van 1 October eervol ontslag als economisch- directeur der Provinciale Ziekenhuizen en benoemen tot zijn opvolger de heer J. A. Valk, thans adjunct directeur. De heer A. J. Vermeulen, ambachtsman I, die 40 jaar werkzaam is bij de NZH, wordt toegekend de ere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. 13. Verschenen is het voorontwerp bestuursregeling voor het gebied IJmond. 14. Regenten van het St Elisabeths Gasthuis geven Ir B. J. K. Cramer te Rotterdam opdracht een tweede zieken huis in Haarlem te ontwerpen aan de Schipholweg. Uit een Nederlandse particuliere collectie is voor het Frans Halsmuseum aangekocht een 'keukenstuk' van de 17de eeuwse schilder Florts van Schooten. 15. Mr O. P. F. M. Cremers gaat ter haringvangst. De minister van Verkeer en Waterstaat beschikt af wijzend op het verzoek van het gemeentebestuur het beheer van de Rijksstraatweg en Schoterweg aan de ge meente over te dragen. 18. Curatoren van het Haarlems Avondlyceum verlenen ontslag aan de heer J. D. van Dijck als rector en benoe men tot zijn opvolger Dr W. R. van Vijverberg, die later door de gemeenteraad benoemd wordt tot leraar aan het Stedelijk Gymnasium. 20. Ir A. W. van der Plassche, directeur-generaal voor de landbouw, installeert de Provinciale landbouwvoorlich- tingsraad. De gemeenteraad verzoekt Burgemeester en Wethou ders voor de vacature van directeur van Openbare Wer ken een meervoudige aanbeveling aan te bieden. 21. fir A. Domingo, bedrijfsleider van de Handelmaat schappij 'Nederland'. 26. In het Huis Van Looy wordt de tentoonstelling '30 X 1' van Kees Verwey geopend.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 131