- 94 - JULI—AUGUSTUS 29. Het comité Verkeersveiligheid Schoterweg—Rijksstraat weg zendt naar aanleiding van twee ongelukken met dodelijke afloop een brief aan Koningin Juliana. AUGUSTUS 1Onder leiding van politiemannen wordt gedurende zes dagen een wielerwedstrijd voor jongens naar de Veluwe gehouden, genaamd 'muggenronde'. 3. De Provinciale Staten van Noordholland stellen het wegenplan voor Haarlem en omgeving vast. 6. Ter gelegenheid van Haarlems zomerfeest wordt een corso te water in het Spaarne gehouden. 10. Bij Koninklijk besluit wordt benoemd tot lid van de Hoge Raad Mr J. H. H. Hülsmann te Heemstede, raads heer in het gerechtshof te Amsterdam. Burgemeester Mr O. P. F. M. Cremers en wethouder W. F. Happé bespreken met de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat maatregelen ter beveiliging op de Rijksstraatweg. (Zie 20 October). 13. Viering zilveren jubileum Haarlems Postfanfare. 15. fDr Th. Reinhold, directeur van de Geologische dienst aan het Spaarne. 17. Dr D. K. de Jongh te Haarlem, farmoloog op het labora torium van de Amsterdamse Kininefabriek N.V., be noemd tot hoogleraar in de farmacologie, een nieuwe leerstoel van de veterinaire faculteit der Rijksuniversi teit te Utrecht. 18. Mr Romke de Waard geeft op uitnodiging van de Ver- eeniging 'Haerlem' een beiaardconcert. 19. De heer Jac. van Maris, voorzitter Haarlemse Kegel bond, zeventig jaar. 23. Wegens de warmte wordt de vakantie van de Haarlemse openbare lagere scholen met een week verlengd. fMejuffrouw J. Berdenis van Berlekom, oud-directrice van de Meisjes-HBS. Bij Koninklijk besluit wordt het wapen van de kathe drale basiliek 'Sint Bavo' erkend. 26. Dr Jos. Vandervelden te Bloemendaal wordt te Mün-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 132