- 96 - SEPTEMBER 1Het Montessori-Jac. P. Thijsselyceum wordt veranderd in Jac. P. Thijsselyceum te Overveen; tot opvolger van de afgetreden rector Dr W. J. Jongh is benoemd de heer D. M. van Willigen uit Amsterdam. In Hoofddorp, waar een nevenzittingsplaats van het kantongerecht te Haarlem is gevestigd, wordt de eerste zitting gehouden, waarin Mr J. F. Jansonius, burge meester van Haarlemmermeer geïnstalleerd wordt als kantonrechter-plaatsvervanger. Bij Koninklijk besluit wordt de heer Otto B. de Kat benoemd tot hoogleraar aan de Rijksacademie voor beeldende kunsten te Amsterdam. De heer J. Stans uit Utrecht aanvaardt de functie van directeur der Stichting Club- en Buurthuizen aan de Kampersingel. De heer W. Parson, veertig jaar kellner in Franken's lunchroom, wordt toegekend de eremedaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. 3. Ingebruikneming gymnastiekzaal der Christiaan Huy- gensschool in Haarlem-Zuidwest. 7. De Nederlandse Schilderspatroonsbond houdt in Haar lem een congres. 9. Brand in de toren van de Hervormde Kerk te Benne- broek. 10. De honderdste geboortedag van de schilder-schrijver Jac. van Looy wordt herdacht met een bijeenkomst in het Frans Halsmuseum, waarop Dr J. Hulsker spreekt na mens de minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, met de onthulling van een herdenkingssteen in het woonhuis aan de Kleine Houtweg (aangeboden door de Vereeniging 'Haerlem') en met een tentoonstel ling in het huis Van Looy. (Zie 14 September.) Plebaan H. W. Agterof der parochie Leidsebuurt der R.K. kerk, legt de eerste steen van de huizen voor be jaarden der R.K. coöperatieve woningbouwvereniging 'Sint Jozef', achter de kathedraal. H. J. Tjaden en Zonen C.V. (grondboringen) viert haar zestigjarig bestaan. 11. fDe heer J. P. A. Nelissen, aannemer en oud-voorzitter

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 134