- 101 - OCTOBER bouw van een katholieke kerk te Swaziland (Zuid-Afri kaanse Tol-unie). 22. JDr J. J. van de Belt, vroeger arts en gevangenisdokter te Haarlem. f Pastoor A. W. J. Lühn, pastoor der parochie H.H. Elisa beth en Barbara aan de Paul Krugerstraat. (Zie 11 No vember.) Huldiging van de heer B. H. C. J. van Oosterhout, leraar wiskunde aan de HBS A, die 40 jaar bij het onder wijs is. 23. JDe heer J. Voogd, voorzitter der Grote Houtstraat vereniging. 25. Als dank voor het geschenk aan Joodse ingezetenen op de bevrijdingsdag is de naam van Haarlem opgetekend in het gouden boek, dat zich in Jeruzalem bevindt, waarvan een certificaat aan Burgemeester en Wethou ders aangeboden wordt. 26. Bij zijn aftreden als penningmeester van de afdeling Haarlem van 'Het Witte Kruis' wordt de heer W. M. van Walen het erelidmaatschap aangeboden. Na 46 jaar bij het onderwijs werkzaam te zijn geweest neemt de heer G. de Boer afscheid als onderwijzer van de Th. M. Ketelaarschool voor MULO. Het Schotens Christelijk Gemengd Koor herdenkt het veertigjarig bestaan. Huldiging van de jubilarissen bij de Haarlemse brand weer de heren J. H. Weller (40 jaar), P. Eggink en H. A. Switser (beiden 25 jaar). 27. Opgericht de Stichting Utiliteitsbouw, die plannen heeft een hotel te bouwen nabij de Buitenrustbrug. In de Stadsbibliotheek en de R.K. Leeszaal wordt voor de eerste keer een kinderboekenweek gehouden. Leden van de afdeling Haarlem van de R.K. Midden standsvereniging spreken zich uit tegen het houden van een koopavond. 28. De gemeente Haarlem ontvangt voor de derde keer de wisselbeker van de stedenverkeersveiligheidscompetitie voor steden boven 100.000 inwoners (behalve Amster-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 139