- 3 - aanvaard. De mening van het bestuur over de stadsversiering gaf de plaatselijke en de landelijke pers aanleiding tot over neming, tot aanvullend en instemmend commentaar. Daar verder ook een aantal direct bij deze versiering betrokkenen meenden deskundige adviezen over dit onderwerp te moeten vragen, doet ons vertrouwen, dat onze uiteenzetting vrucht zal afwerpen. De beide aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden A. J. M. van Os en P. A. Dijkema werden her kozen, terwijl de heer H. E. Stenfert Kroese de plaats van Mr J. Bierens de Haan bezette. Benoemd werden verder de leden van de kascommissie. De plannen werden door de Voorzitter ontvouwd. De rondvraag bracht ons nieuwe ge zichtspunten ter overdenking, waarmede ook deze geani meerde samenkomst weer tot het verleden behoorde. Op Donderdag 18 Augustus bespeelde Mr Romke de Waard, thans voorzitter van de Nederlandse Klokkenspel vereniging de beiaard van de Sint Bavo of Grote Kerk. We derom had Mr C. M. J. de Jongh er voor gezorgd, dat de leden naar de bespeling konden luisteren in de rustige tuin van het Kantongerecht aan de Jansstraat. Gezien de grote belang stelling, kan worden aangenomen, dat Elaerlem een nieuwe traditie gegrondvest heeft. Zaterdag 8 October was gewijd aan de excursie naar Gouda. Per bus werd om 9 uur vertrokken. Bezichtigd wer den het Stadhuis, het Museum en de Grote Kerk met de 'Goudse Glazen'. Voor deskundige voorlichting was overal gezorgd en tijdens de koffiemaaltijd gaf Mr A. A. J. Rijksen een korte verhandeling over de gebrandschilderde ramen ter voorbereiding van de bezichtiging. Aan het bestuur van Die Goude zij hier nog eens onze dank gebracht voor alle moeite, welke het zich gegeven heeft om deze tocht te doen slagen, Drie weken later wandelde een grote schare weer over Elswout. Tot slot van onze bedrijvigheid werd de leden de reeds beschreven tegeltentoonstelling geboden. Tot zover, wat de leden toeviel. Thans volgt de kaleidos- coop van wat het bestuur op zijn maandelijkse samenkom sten bezig hield, een bonte rij in zoveel mogelijk chrono logische volgorde:

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 13