- 102 - OCTOBER-NOVEMBER dam, Rotterdam, Den Haag), Bloemendaal een wissel beker voor de sterkste daling van het aantal ongevallen. 30. Ds J. J. van Hille, predikant van de Remonstrants Ge reformeerde gemeente te Haarlem, neemt een beroep naar Amsterdam aan. NOVEMBER 1. De heer J. Fontijne, hoofdcommissaris van politie, 40 jaar in overheidsdienst. De heer M. A. Reinalda oud-burgemeester van Haar lem, benoemd tot lid van de Raad van State. 2. De gemeenteraad besluit tot verhoging van de gasprijs met een cent en stelt een crediet van 25.000,— beschik baar voor restauratie van het Frans Halsmuseum. 3. De Kroon keert het door Gedeputeerde Staten vastge stelde uitbreidingsplan tussen de Delft en de spoorbaan Bloemendaal—Santpoort, (zie 12 Januari), goed. In de Vleeshal wordt een tentoonstelling van pelsdieren gehouden door de kring Noord- en Zuid-Holland van de Nederlandse Vereniging van Fokkers van zilver vossen. ,„c 4. Mevrouw P. W. A. Halberstadt, overleden op 17 Sep tember te Heemstede, heeft ter plaatsing in het Frans Halsmuseum aan de gemeente gelegateerd een collectie van zeventien schilderijen en etsen. 7. Prof. Dr A. J. F. Kobben, tot voor kort leraar aan het Stedelijk gymnasium, houdt zijn inaugurele rede aan de Gemeente-universiteit te Amsterdam. Wethouder W. F. Happé installeert de huurcommissie. 8. Wethouder D. J. A. Geluk opent in de Vleeshal een tentoonstelling van handenarbeid van welpen. 11. Installatie van de heer S. Mol, gekomen uit Waarland, als pastoor der parochie van de H.H. Elisabeth en Bar bara aan de Paul Krugerstraat. 13. f De heer F. W. Gareel, chef van de afdeling loonadmi- stratie der NZHVM. 15. De Eerste Kamer der Staten Generaal benoemt tot com mies-griffier Jhr Mr J. W. Röell, kabinet-chef van de

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 140