- 105 - DECEMBER 8. Wethouder D. J. A. Geluk installeert in het Stadhuis de jeugdraad voor Haarlem; als voorzitter treedt op de heer W. van Liemt. 9. Mevrouw weduwe Jannetje Bluijs-Van der Meij te Zandvoort viert haar 100ste verjaardag. 11. Uit het Frans Halsmuseum worden vermist een paneel tje uit 1526 en een zilveren plooischotel. 12. Burgemeester Mr O. P. F. M. Cremers heropent de verbeterde Delftlaan. Opgericht wordt de afdeling van de AVO (hulp voor on- volwaardigen). 13. Als opvolger van notaris Joh. Wildschut wordt be noemd de heer F. L. Wichman, thans candidaat-notaris. 14. j-De heer L. E. W. van Albada te Bloemendaal, gene- raal-majoor b.d. en bekende figuur in kringen van foto grafen. De gemeenteraad stelt kredieten beschikbaar voor het bouwrijp maken van gronden in Sinnevelt en voor de bouw van een Christelijke ULO-school in Delftwijk; de heer M. J. Goedee neemt afscheid als raadslid en wordt opgevolgd door de heer W. de Vos (P.v.d.A.). 15. George Robert geeft een afscheidsconcert in het Con certgebouw als stadsorganist; hij is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De gemeentebegroting van Bloemendaal met een tekort van 97.000,— goedgekeurd. Ir A. de Groot, hoofdingenieur bij het PEN te Bloe mendaal, benoemd tot directeur van het GEB te Zaan dam en van het gasbedrijf Zaanstreek—Waterland. 16. De gemeenteraad van Bloemendaal besluit tot aankoop van het buiten 'Caprera' voor 315.000,—. De burgemeester van Bloemendaal opent in het Huis Van Looy een tentoonstelling van werken van leden van het tekencollege KZOD. 18. fMejuffrouw D. Ickelsheimer, onderwijzeres aan de Prins Bernhardschool. 19. In Delftwijk wordt de Prinses Marijkeschool, voorheen in de Sophiastraat, voor Christelijk buitengewoon lager onderwijs, in gebruik genomen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 143