- 4 - het herstel van de vensters aan het gebouw van Het Leger des Heils aan het Spaarne, het tot stand brengen van de samenwerking met de Neder landse Genealogische Vereniging, het afbreken van het buiten Woestduin onder Vogelen zang, zonder dat behoud mogelijk bleek, het toezeggen van een bedrag uit het Restauratiefonds voor herstel van de gevel Spaarne 57, het verlenen van gastvrijheid aan de Oud-Leidenaars te Haarlem voor hun maandelijkse samenkomsten in De Hoofdwacht, het met instemming kennis nemen en het bestuderen van de plannen, welke tot een grondig herstel van de Waalse Kerk zullen leiden, het in het holst van de nacht van 4 April gaan naar De Hoofdwacht, omdat een electricien der Gemeente Haarlem verzuimd had de voordeur af te sluiten, het in dank aanvaarden van een legaat van 500,— ons vermaakt door de heer P. L. Engelenberg, het verstrekken van inlichtingen aan het Schelpkalk verkoopkantoor te Amsterdam over het bouwjaar van de fundamenten, waarop het Restaurant Het Bolwerk rust, het rondleiden van een aantal leerlingen der Oranje- Nassauschool te 's-Gravenhage en het houden van een voor dracht voor hen tijdens hun bezoek aan onze omgeving, be nevens het beschikbaar stellen van enige prijzen voor de beste verslagen. Verder betreurden wij het heengaan van de klok aan het Stadhuis, welke talloze Haarlemmers zo vertrouwd was als het enige uurwerk, dat steeds de juiste tijd aangaf, evenals het niet kennen van onze Vereniging door het Gemeente bestuur in de mogelijke bestemming van de Vishal. Wel verstrekten wij advies over het al dan niet openbaar terrein zijn van het pleintje naast de Kazerne aan het Spaarne. Verder woonden wij het Congres van het Neder lands Genootschap voor Volkskunde, dat op 25 Juli in 'Tey- ler' werd gehouden, bij; en verstrekten enige artikelen ten behoeve van genoemd congres. Op 13 September, de dag, waarop voor 100 jaren Jacobus van Looy te Haarlem werd geboren, werd door onze Voor zitter een gedenksteen onthuld en aan de Gemeente aan-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 14