- 11 - kennis konden nemen van hetgeen de oude Haarlemse boekerij bezit. Zo mogen genoemd worden de Erasmus-, de Vondel- en de Bijbel-exposities, voorts de Jubileumtentoon stelling van 1947, waarbij zowel het 350-jarig bestaan van de Haarlemse Stadsbibliotheek als het 25-jarig jubileum van de Openbare Leeszaal werden herdacht. Van zijn liefde voor het oude boek en voor zijn geboorte stad kon hij nogmaals getuigen door het samenstellen van de catalogus van boeken en andere geschriften over Haarlem en omstreken aanwezig in de Stadsbibliotheek. Kort voor zijn vertrek uit de gemeentedienst na een ambtelijke loopbaan van bijna een halve eeuw werd hij aangezocht door de directie van Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. om haar bibliotheek te ordenen en te catalogiseren; een omvangrijke taak, welke hij met enthousiasme en veerkracht op zich nam en die hij tot tevredenheid van de opdrachtgeefster heeft volbracht. Voor de Vereeniging „Haerlem", welke eveneens een be roep op zijn werkkracht en kennis deed, heeft hij zich belan geloos verdienstelijk gemaakt door, in opvolging van zijn oude vriend, de heer W. P. J. Overmeer, haar bibliotheek en ander bezit te ordenen. In het verenigingsleven heeft Benraadt zich weinig of niet bewogen. Een aantal jaren heeft hij zijn krachten ge geven aan de Reclassering, waarvan hij een gewaardeerd medewerker was, doch na een ernstige ziekte heeft hij, op medisch advies, deze activiteit moeten staken. Een man waarvan men getuigen kan beschaafd, bescheiden en hulpvaardig; van Oudhollandse degelijkheid; niet zonder een stil scepticisme; overtuigd van de betrekkelijkheid der aardse dingen. Benraadt, steeds vrijgezel gebleven, was een huiselijk man; nimmer gelukkiger dan binnen de intimiteit van het ouder lijk huis en toen zijn bejaarde ouders overleden waren, toe gewijd aan zijn zuster, met wie hij tot aan zijn dood heeft mogen samen zijn. Overeenkomstig zijn wens werd hij, die slechts een rust van één jaar heeft gekend, waarin zijn gezondheid geleidelijk achteruit ging, in alle stilte op de begraafplaats „Westerveld" ter ruste gelegd.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 25