S. J. VAN SLOOTEN, ARTS 28 April 1893-6 April 1955 Op 6 April 1955 overleed plotseling op 61-jarige leeftijd Dr S. J. van Slooten, Directeur van het consultatie-bureau voor tuberculosebestrijding. De ernstige ziekte, die hem de laatste jaren van zijn leven zo moeilijk maakte, heeft hem niet kunnen doen buigen, alleen breken. En deze breuk is gekomen, helaas veel te vroeg. Simon Johan van Slooten werd geboren op 28 April 1893 te Winschoten, alwaar zijn vader het ambt van hypotheek bewaarder vervulde. Hij gevoelde geen neiging het voet spoor van zijn vader te volgen, zijn ambities gingen meer naar de geneeskunde. Hij wilde arts worden, welk ideaal dan ook door hem is bereikt. Na zijn opleiding aan de H.B.S. te Tiel, naar welke plaats hij intussen was verhuisd, werd hij als student in de genees kunde ingeschreven aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. In December 1921 werd hij bevorderd tot arts. Na zijn promotie werd hij benoemd tot assistent-arts in het St. Elisabeth's Gasthuis. Longziekten en speciaal tubercu lose trokken de speciale aandacht van Dr Van Slooten. Na grondige studie van dit speciale gedeelte van de genees kunde, waarvoor hij tevens geruime tijd in het Sanatorium 'Hellendoorn' studeerde, vestigde hij zich als longarts te Haarlem. Op 1 Mei 1924 werd hij benoemd als Directeur van het consultatie-bureau te Haarlem, hetwelk niet alleen Haar lem, maar ook de consultatie-bureaux te Velsen, Beverwijk en Hoofddorp omvatte. Hier werd door Dr Van Slooten pionierswerk gedaan/want deze functie was voor Haarlem geheel nieuw. Door zijn arbeid is het consultatie-bureau ge worden, hetgeen men er van verwachtte, nl. het middelpunt voor de tubercülöse-bestrijding. In den beginne waren er veel moeilijkheden, die alle door hem werden overwonnen. Ook het stellen van de diagnose 'tuberculose' kostte veel in spanning in verband met de primitieve middelen, die toen ter beschikking stonden. De grondige kennis van Dr Van Slooten betreffende de verschijnselen van tuberculose en

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 39