- 20 - zijn buitengewoon scherp gehoor, stelden hem in staat de geringste afwijkingen in de longen te constateren. Voor on telbaar velen is dit een zegen geweest, want door de tijdige herkenning der aandoening was het mogelijk door een pas sende kuur de verloren gezondheid terug te winnen. In la tere jaren werd, door de ontwikkeling van de Röntgenologie, het onderzoek nog intensiever en het stellen van de diagnose veel makkelijker. Dr Van Slooten was tevens als consulent verbonden aan de stichtingen 'Meer en Bosch' en 'Noordwijkerhout', aan welke stichtingen men de adviezen van Dr Van Slooten zeer op prijs stelde. Naast het directeurschap van het consultatie-bureau ver vulde Dr Van Slooten tevens de functie van behandelend geneesheer, aanvankelijk in de Lighallen van de Haarlemse Vereniging tot bestrijding der tuberculose, later in het nieuw opgerichte sanatorium 'Brederode-duin'. Onder zijn leiding is 'Brederode-duin' een inrichting geworden waar velen hun gezondheid terug vonden en met genoegen op hun kuur terug zien. 'Brederode-duin' nam dan ook een grote plaats in in het hart van Dr Van Slooten, hier kon hij ten volle zijn grote kennis en gaven ten doel stellen in het belang van de patiënten. Streng waren zijn voorschriften, doch ieder voelde dat deze voorschriften gegeven werden in hun belang. Allen voelden dat, achter de uiterlijke onbewogenheid, bij Dr Van Slooten een warm hart voor hen klopte. Voor alle pa tiënten, tot de kleinste aan toe, was hij dan ook hun dokter. Dit is wel zeer duidelijk gebleken bij het zilveren jubileum van 'Brederode-duin' op 1 October 1952, hetgeen ook zijn jubileum was. Dr Van Slooten had dan ook niet alleen oog voor hun lichamelijk welzijn, maar ook de maatschappelijke en financiële zorgen van de patiënten gingen hem ter harte. Alle omstandigheden van de patiënten waren hem bekend en er werden door hem alle pogingen gedaan bestaande moei lijkheden op te lossen. Ontelbaren heeft Dr Van Slooten door zijn arbeid aan zich verplicht en zullen hem zeker in dankbaarheid ge denken. G. van Waard

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 40