IR WILLEM VAN DORP 1 Maart 1885-28 Mei 1955 De eerste der maand Juni 1955 is Willem van Dorp, w.i., de oud-directeur van de onderwijs instellingen behorend bij het Philips-Concern, eertijds rector van het Christelijk Lyceum te Haarlem, te midden van zijn naaste familie en talrijke vrienden, benevens belangstellenden, te Driehuis- Westerveld naar zijn laatste aardse rustplaats geleid. Te Zwijndrecht geboren, verhuisde Willem op jeugdige leeftijd naar Haarlem, daar zijn vader aldaar tot hoofd der Chr. Lagereschool was benoemd. Hij genoot het Lager- en Middelbaar onderwijs in de Spaarnestad en verbleef ook tijdens zijn studie aan de Polytechnische School van Delft in het vaderlijk huis. De ingenieurstitel behaalde deze zeer begaafde jongeling zo vlot dat hij reeds op 21-jarige leeftijd als docent in de wiskunde aan het Chr. Gymnasium te Utrecht verbonden kon worden. Nadat hij enige jaren dit leraarschap vervuld had volgde het directoraat van de in 1911 opgerichte Chr. H.B.S. met 5-jarige cursus te Leeuwarden. Het was deze bekwame en scherpzinnige leraar volkomen toevertrouwd deze middelbare school met laboratoria en instrumentarium naar de toen nieuwe inzichten in te rich ten, terwijl de bouw van de nieuwe school aan de Kanaal straat voornamelijk onder zijn leiding tot stand kwam. Ir W. van Dorp had allengs zijn sporen verdiend bij het Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs en bij de stichting van het Christelijke Lyceum te Haarlem in 1918 volgde de benoeming van deze ingenieur tot rector dezer school. Ongetwijfeld ontplooide ook in Haarlem deze jonge rector zich als een doortastend en kundig leider die zeer consciën tieus zijn taak opvatte, veel van zichzelf vergde en behoor lijke toewijding van leraren en leerlingen verlangde. Vooral tot zelfwerkzaamheid en tot behartiging der op school ge geven lessen tijdens de lesuren trachtte deze rector de leer lingen te brengen. Zowel de school in de Friese hoofdstad als die der Spaarne-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1955 | | pagina 43